Onko Heinäluoma rakentamassa

optiojärjestelmää

eläkevakuutusyhtiöille?

Ilkeä huhu kertoo Heinäluoman pyrkivän itse saaliin jaolle. Kymmenen miljoonaa euroa voisi olla ihan mukava läksiäislahja tälle kyvykkäälle parlamentaarikolle. Nyt Heinäluoman tuleekin keskittyä laatimaan taustavoimiensa kanssa sopivaa optiojärjestelmää, jonka turvin rahat voidaan siirtää muutaman vuoden kuluttua Eeron tilille.

5

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiukset päässä

      Maailman sivun on sanottu,että kaljuhtavat miehet on epäluotettavia,kieroja ja juonittelevia ja varokaa mustapartaista miestä!

      • valtion varainministerinä

        kenet osti rahalla???RAHA FOROMUMIN OPTIOSTA??: MISSÄ KIELIN MINETTÄNYT PRESSA?????????????????????????????????????????:


    • saanko kielikurssinei suome...

      eikä maksa paljon,vain 3900 KK .kuten turun valititulta -siis ykkös pallilla edes kielitaitoa vaikka turku on kaksi kielinen ei kolmi kielinen-.kieli taitoa ei vaadittu????:

    • ENGLANTIA KANSAN MAKSETTAVAKSI

      Kaikki kansan piikkiin .oma 10 000 EURON tili ie riitä.UE määrää suomem asiat jopa tappaja sudet pitäisi lisäntyä.siinä nähdään heidän nolla tietämys.

    • jakamaan noita

      rahoja.

      Kiinnostaisi saada vaikka ihan yksikin miljoona optiorahaa. Sehän ei kuulemma ole keltään pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe