Lipposen 1 ja 2

Lipposen ykkösen ja kakkosen aikana on selvästi tehty runsaasti väärinkäytös päätöksiä ja suosittu rikkaita kaikkein tavoin päätöksenteossa.Nyt viime aikoina teot ovat tulleet ilmi julkisuudeessa räikeinä vääryyksinä.
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siellä on täytynyt olla kun tämän "mustan sateenkaarihallituksen" jäsenille oli Lipposen putoaminen niin karvas ja raivostuttava pala nieltäväksi.

Rikkaita suosittiin ja köyhiltä leikattiin leikkaamasta päästyä, kun "ei ole rahaa", "ei ole rahaa" ja vielä kerran "ei ole rahaa".

Suomessa oli Lipposen hallituksen aikana viime vuosikymmenen loppua kohden enemmän rahaa kuin koskaan aikaisemmin, muistettakoon siitä häntä kunnioittaa. Mutta pääasia oli syytää fyrkkaa ympäri Eurooppaa ja kiinnittää varoja Nato-yhteensopivaan paskamilitarismiin.

Valtion velkaa makseltiin aivan oikein pois päin mutta kukahan sen velkaannuttamisen ja valtionyhtiöiden polkumyynnin alunperin ideoi ja alullepani. Piti tehdä vaikka kuinka köyhdyttäviä ja tuhoa tuottavia päätöksiä, kunhan vain "vapaa" markkinatalous ja Euroopan (poliittinen) integraatio etenisivät.

Vapaakaupalla, markkinataloudella, talouden globalisaatiolla ja jopa Euroopan taloudellisella integraatiolla ei ole mitään elintärkeää yhtymäkohtaa poliittisen unionin kanssa.

Äänestä

MINÄ.....HALUAN....ILMOITTAAA.....EI JAKSA KUULLA LOPPUUN KUN TOHON KULUI 3 MIN.

Äänestä

enempi työtätekeville kuin tsunami Kaukoidässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtopäätös kirjoitti:

Lipposen ykkösen ja kakkosen aikana on selvästi tehty runsaasti väärinkäytös päätöksiä ja suosittu rikkaita kaikkein tavoin päätöksenteossa.Nyt viime aikoina teot ovat tulleet ilmi julkisuudeessa räikeinä vääryyksinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu