Junttikansaa

Kiki

Voi teitä juntteja kun äänestitte lihavan tytön jatkoon vain sen takia, että voisitte itse tuntea olevanne hyviä ihmisiä, jotka eivät arvostele toisia ulkonäön perusteella.

Totuus on, että Karoliina oli paras esiintyjä ja laulaja ryhmästään, mutta neidon viehätysvoima taisi herättää liikaa kateutta suomalaisissa, jotka ovat melkoisen metsäläistä kantaa. Olen itsekin pullukka, mutta enpä voisi äänestää idolikisassa muuta kuin parasta esiintyjää - kiloihin katsomatta.

Toisaalta, grattis vaan Pauliinalle, joka osasi valjastaa iltapäivälehdetkin puolelleen. Minkäs teet, junttikansamme uskoo iltapäivälehtien junttijournalismiin.

No, Karoliina varmasti pärjää hienosti alallaan ja urallaan ilman Idolsiakin. Pauliinaa ei kukaan puolen vuoden päästä edes muista.

14

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keskikehoa rakentava heppu hei

      Se on sillä lailla, että Suomen läskiintyvällä kansalla on kumma tapa samaistua töllössä hilluviin pulleroihin. Siksi pulska tyttö sai ääniä enemmän kuin olisi ansainnut. Kuten nim. Kiki, minäkin melkoisen kessin omistajana äänestin Karoliinaa, vaikka typyllä on tyypillinen mallivartalo. Suoritus oli kaikin puolin ylivoimainen ja sillä siisti.

    • Scrambler

      Vituttaako kun se itseriittoinen rimppakinttulutka ei päässyt jatkoon?:D Paras voitti ja that's it.Yleisön äänet ratkaisi ja siihen et sinäkään itkupilli voi enää vaikuttaa mitenkään.

      • hende

        oli asiallisempi kuin sinun joka menit surkeudessasi solvaamaan henkilökohtaisesti avaajaa.
        Karoliina oli ylivoimaisesti paras laulaja ja myös näytti parhaalta.


    • Ilkiö

      Nyt oli kyllä vastakkain kaksi ääripäätä:

      Ylipainoinen, enkelinääninen nainen ja
      ylilaiha shownainen.

      Karoliinalla on lahjoja ja karismaa, mutta kyllä kaipaisi
      kunnon ruokaa.

      Ei tuollainen riukulaiha olemus ole enää yhtään seksikästä.

      Kyllä naisella täytyy olla naisen muodot.

      • just just

        Eli siis sinä päätät millaisia ihmisten pitää olla? Tunnetko ehkä Karoliina Kallion henkilökohtaisesti ja tiedät hänen syömisensä? Jotkut ihmiset ei VOI mitään sille että ne on laihoja. Ei ole oikein leimata ihmistä anorektikoksi tuntematta häntä.


      • ammattimies

        joo, mutta kyllä jotain rajaa sentään pitää olla.. eihän se pauliina meinannu ees päästä sieltä sohvalta ylös.
        Suomen läskit on äänestänyt läskin jatkoon..


      • ja..
        just just kirjoitti:

        Eli siis sinä päätät millaisia ihmisten pitää olla? Tunnetko ehkä Karoliina Kallion henkilökohtaisesti ja tiedät hänen syömisensä? Jotkut ihmiset ei VOI mitään sille että ne on laihoja. Ei ole oikein leimata ihmistä anorektikoksi tuntematta häntä.

        samalla periaatteella jotkut ihmiset ei voi mitään sille, että ovat lihavia. Muistakaas tämäkin sitten, jos alatte jonkun ylilaihuutta puolustelemaan.


      • ...
        ammattimies kirjoitti:

        joo, mutta kyllä jotain rajaa sentään pitää olla.. eihän se pauliina meinannu ees päästä sieltä sohvalta ylös.
        Suomen läskit on äänestänyt läskin jatkoon..

        Joiltakin upottavilta sohvilta on laihemmankin hankala ponnistaa ylös!


      • sama
        ja.. kirjoitti:

        samalla periaatteella jotkut ihmiset ei voi mitään sille, että ovat lihavia. Muistakaas tämäkin sitten, jos alatte jonkun ylilaihuutta puolustelemaan.

        Haukuinko kenties jotakin lihavaksi edellisessä viestissäni? Tietääkseni en. Olen täysin tietoinen siitä, että jotkut eivät voi lihavuudelleen mitään, ihan niin kuin jotkut ei laihuudelleen. Ei tarvitse ruveta näsäviisaaksi kun ei ole mitään syytä. Ketään ei saa haukkua ulkonäön takia, varsinkaan jos ei ole tietoinen kyseisen henkilön taustoista.


      • eipä
        sama kirjoitti:

        Haukuinko kenties jotakin lihavaksi edellisessä viestissäni? Tietääkseni en. Olen täysin tietoinen siitä, että jotkut eivät voi lihavuudelleen mitään, ihan niin kuin jotkut ei laihuudelleen. Ei tarvitse ruveta näsäviisaaksi kun ei ole mitään syytä. Ketään ei saa haukkua ulkonäön takia, varsinkaan jos ei ole tietoinen kyseisen henkilön taustoista.

        tuo mun kommentti ollukaan varsinaisesti sulle, vaan yleensäkin muistutus siitä, että asia on näin. Siis kun sinä puolustelit laihoja sillä, että kaikki eivät vaan liho, niin minä puolustelin lihavia samalla periaatteella. Koska nykyään on kuitenkin hyväksytympää olla anorektisen laiha kuin lihava ja lihavia saa ilmeisesti mollata itsekurittomiksi paskiaisiksi.


    • töötti

      Karoliina Kallion esitys oli tylsä. Ääni ei säväytä, ei mikään kummoinen laulaja ja ei ole tarpeeksi lavakarismaa. Tusinakamaa.

      Pauliina Kumpulaisella riittää ääntä aivan eri tavalla.

      • musta oli

        se tyttö joka unohti sanat ..lauloi niistä joutsenista jotka jäätyy kiinni.. Jonekin ihan selvästi tykkäsi. Paras ääni oli tällä tytöllä. Mutta onneksi on vielä se yksi vaalea tyttö jäljellä jolla on myös tosi ihana ääni..Kirsten Dunstin näköinen tyyppi..


    • tytteli

      Kun Pauliina aloitti esityksensä, ajattelin että wau. Kuulosti tosi hyvältä aluksi, mutta petyin kun kertosäe alkoi. Toivottavasti hän tekee paremman kappalevalinnan finaalissa. Mahtava ääni kuitenkin.

      Karoliinalla oli kokonaisuudessaan ryhmän paras show ja siksi hän sopisi paremmin idoliksi kuin Pauliina.

    • Hassunhauskaa

      Karoliina on keikkaillu joka kissanristiäisissä, mutta kappas kummaa, kuten hän itekin sanoo, kukaan ei huomaa mikä bändi siellä vetää... Miksi? No kun ei oo karismaa!!!!!! Miks se ei oo jo breikannu? Ku ketään ei kiinnosta!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      2960
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2741
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2459
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      38
      2451
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1559
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1257
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1213
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1060
    Aihe