Demarit ovat viimeaikona ryvettyneet pahasti muutamien mutta vain jäävuoren huipun sulle-mulle politiikkansa hedelmistä tultua julkisuuteen.
Miljardibisneksiä jotka kuluttajat on pantu maksamaan hintojen korotuksilla ja jotka presidentti on siunannut myöhemmin lausunnoissaan. Lahjontaa, Yk.n päättämän kauppasaarron salaista vastustamista rahalahjoituksin, myyräntyötä eu-ta ja demokratiaa vastaan (Ekin lausunnot toiveestaan demokratian vähentämisestä ottamalla kansalaisilta äänestysoikeus pois eu-vaaleissa ja joita lausuntoja ei olisi saanut saattaa eu-n korviin... vehkeilyä, taloudellisia kummajaisia, myyräntyötä.. sellainen on sosiaalidemokratia suomessa..
Kuravaatteet
3
124
Vastaukset
- PORVARIA.
Matti ja maijja maksaa.
Sitä saa mitä tilaa.
-- sosialisteja eduskunnassa 20%
-- porvareita 80 %
Näyttää siis siltä, kuten sanoit, että myös TULONJAKO toteutuu samassa suhteessa.
Eikö totta ! - prkl
tekoa demokratian kanssa, päinvastoin.
http://www.rauhanpuolustajat.fi/pystykorvakirjat/kirjat/1997_1998/oyeurooppa.html
http://granum.uta.fi/granum/kirjanTiedot.php?tuote_id=6355- kuitenkin
On sillä sen verran, että sentään puolustaa kansalaisten äänioikeutta edustajien valinnassa kun taas kommunisti tuomioja haluaisi tältä osin rajoittaa demokratiaa. Jotkin mediat mm. hesari kiirehti olemaan asiasta samaa mieltä tuomiojan kanssa ja olisi myös halunnut salata muulta eu.lta nämä tuomiojan kanssa mieleiset ja yhteiset hankkeensa osoittaen sen kiukuttelemalla "vuotajasta ja selkään puukottajasta" kun joku kertoi ulos heidän mielipiteistään. Mitä se sellainen demokratia on jossa äänioikeutta ja kansanvaltaa rajoitettaisiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969