Stubb suurissa vaikeuksissa

Näyttää siltä, että Stubbin ura on lopussa. Valehtelusta kiinni jääminen on pahin mihin voi sortua politiikassa. Mielenkiintoista olisi tietää, että kuka vuoti Stubbin sähköpostiviestin Suomen Kuvalehteen. Tuliko vuoto Stubbin joukoista eli joukossa olisi petturi vai toiselta kokoomusmepiltä?
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pakko sen on olla näin. Ervasti tuntee nämä mepit.

Äänestä

Valehtelusta nyt on jäänyt kiinni niin moni poliitikko, ettei niitä kannata edes laskea.

Toiset heistä ovat mennettäneet luottamuksen, toiset ei. Stubbista on mahdoton sanoa yhtään mitään tässä vaiheessa.

Lienee kuitenkin selvää, että vuotaja löytyy kokoomusmeppien keskuudessa. Kuka tahansa hän onkin, niin kokoomuksemeppien keskinäinen luottamus on aika tiukalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käytävältä kuultua kirjoitti:

Näyttää siltä, että Stubbin ura on lopussa. Valehtelusta kiinni jääminen on pahin mihin voi sortua politiikassa. Mielenkiintoista olisi tietää, että kuka vuoti Stubbin sähköpostiviestin Suomen Kuvalehteen. Tuliko vuoto Stubbin joukoista eli joukossa olisi petturi vai toiselta kokoomusmepiltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu