Sheriffi sanoo minun käyttäneen sanaa pas... jopa parikin kertaa lauseessa, mutta lukekaa itse.
Ritari olevainen sheriffiin kiinnittyneenä kyllä käyttää sanoja pask.. ja usein ennenkin.
Poikalapsi tietää sen ja moni muu.
Sheriffi on patologinen valehtelija ja ettenkä sitä tietäisi.
Sheriffin valhe
2
258
Vastaukset
- engelmama
Kielikuvani oli kuvainnollinen. Ja nyt menepä pesemään suusi saippualla. Sinulla on tarpeeksi tekemistä siinä, että pidät huolen omasta kielenkäytöstäsi.
Anne- k-mies (se alkup....
ehdotin uutta palstaa tunnustaville lutherilaisille vaikka en sheriffiksi pyrikään.
Hyvä jos hyväksytään ja jos ei menesty sitten ei voida mitään ja sitten voitte haukkua tunnustavat luterilaiset.
Huom. etten puhu liian rankasti esim. sim-sonille tai muille uudestikastetuille jos näen erehdyksen mahdollisuutta.
Erehtyminen ei tee harhaoppista.
Tässä kohden tulee olla varovainen samoin kun kirjoitettaessa äskenkääntyneillä.
En sano etteikö uudestikastajaliikkeissä ole niitä jotka autuuden perivät.
Muuten. Helena Konttinenkin sanoi näin ja miksi vihataan?
Sorry kun minun se aina pitäisi käydä kontalleen.
Eihän siitä vahinkoa tule.
Icb bin germany sano tanskalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461