Aluksi paljastui nuo epäselvyydet Halosen vaalikampanjan tukilistan nimien suhteen: Listalta katosi yli 4 000 Helsingin kotipaikakseen ilmoittaneen nimeä.
Nyt tuli julkisuuteen laiton arvonta.
Voitaisiinko seuraavaksi paljastaa tuomareiden toteama Lipposen valehtelu elintarvikeviraston suhteen, jotta saataisiin kansalle vähän dokumenttia demareiden kusetuksesta.
Sitten voitaisiin saman tien paljastaa se, minkä puoluekannan edustajat kirjoittelevat Halosesta "puolueettomia" kehumistekstejä ihmisten hyväuskoisuuteen luottaen.
Sen jälkeen voitaisiin tuoda julkisuuteen se, mitä Tarja todellisuudessa sanoi Venäjän presidentti Putinille valtiovierailulla, jossa Tarja lupasi ottaa esille Karjala-kysymyksen. Asia nimittäin jostain syystä unohdettiin tai painettiin kokonaan villasella vierailun jälkeen.
Lopuksi voitaisiin julkistaa koko kansan ihmeteltäväksi ne tahot, jotka järjestelmällisesti yrittävät peitellä ne tosiasiat, että Halonen ei ole ottanut koko virkakauden aikana minkäänlaista kantaa Suomen taloutta rasittavaan suurtyöttömyyteen ja hän ei ole ottanut päättäväisesti esille yhtäkään suomalaisia askarruttavaa ongelmaa tavalla, joka olisi johtanut konkreettisiin toimenpiteisiin.
TUKILISTA ja ARVAT
2
104
Vastaukset
- valheesi,..
...joka on palstalta toistuvasti poistettu. totuuspohjaa sillä ei ole senkään vertaa kuin niinistöllä uskottavuutta "työläisen presidenttinä", eli varsin vähän.
Tarjan arpajaiset toteuttaa Suomen vanhin tavara-arpatoimisto Kultareuna ry ja arpoja on painettu 600 000. Helmikuun loppuun mennessä paljastuu, kuka onnellinen voittaa 1,6 litraisen Opel Astran. Toivottavasti minä, heh. Karpolla on ollut viime vuodet varsin "asiaa" ja juttupula kai pakoittaa tähänkin. Seuraavassa ohjelmassa kai pyydetään yhdellä lauseella anteeksi?
Riistettyä ja raiskattua Karjalaa haikailee takaisin enää muutama populisti eikä se taida olla ehdokkaistakaan muiden kuin Timo Soinin listalla? Pitäköön herkkunsa...Karjala on raunioina, saastutettu ja mitä tehdä siellä asuville, 60 vuotta venäläisinä asuneille ihmisille? Kaukaa haettua tuo "palauttaminen"...
Puheissaan Halonen on puuttunut niin työttömyyteen kuin naisten asemaankin. Ne konkreettiset päätökset vain tekee hallitus ja eduskunta. Ja kun parannnuksia tehdään, millä jäljität mistä se on "saanut alkunsa"? Ehkä muutama kansanedustaja kuitenkin kuuntelee myös presidentin puheita...ihan työnsä puolesta edes? Siinä Sinulle konkretiaa enemmän kuin omassa avauksessasi oli. Ole hyvä, ei maksa mitään.- oikein hyvä alku
Kiitos vastausviestistäsi.
Viesti on palstalta toistuvasti poistettu ja tullaan varmaan poistamaan huomennakin. Ilmeisesti juuri sinä ja kaverisi ovat niitä, joille asia on liian arka. Olen peräänkuuluttanut sitä, että mitä listalle tapahtui. Selitä sinä, kun kukaan muu ei siihen pysty. Yli 200 luki viestin tuolloin 12.9 ja hiukan sen jälkeen, mutta he eivät huomanneet viestissä mitään virheellistä. Miten voit väittää, että yli 200 viestin lukenutta uskoo paskaan?
Projisoit Halosen lupauksen ongelmaan siitä, että Karjalaa ei kannata takaisin haikailla. Hyvä yritys. Kyse ei ollut kuitenkaan siitä, vaan aivan muusta. Luepa viesti uudestaan tuosta kohtaa.
Halonen ei ole puuttunut työttömyyteen eikä naisten asemaan päättäväisesti eikä pontevasti. Päättäväisyys johtaa tulokseen. Alkeellinen elämänfilosofia sanoo, että tavoitteet on tarkoitettu toteutettavaksi, haaveet eivät. Halonen haaveilee, höpöttää ja toivoo. Siitä on todella kaukana konkretia. Valtion päämiehen esille ottamat asiat ja ehdotukset ovat sellaisia, jotka otetaan tosissaan. Meidän presidentillä ei ole tähän kuitenkaan tahtoa eikä kykyä. Se on hyvin valitettavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134802Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293493No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452420- 501538
- 361473
- 391349
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv231212- 141202
- 1651079
- 271078