Nyt eletään Raamatun mukaan lopun aikoja.Lue Matteus 24 luku.Siinä kuvataan lopun ajan merkkejä.Siinä mainitaan mm.maanjäristyksiä monin paikoin ym. Raamattu kuvaa myös Johanneksen Ilmestys kirjassa mm.sitä mitä tulee tapahtumaan ennen sitä,ennenkuin
Jeesus tulee noutamaan omansa taivaaseen. Ne katasstrofit mitä nyt on monin paikoin tapahtunut eri maanosissa ovat lopun ajan merkkejä.Jeesus ei kuitenkaan tule takaisin,ennenkuin maailman kaikki maan osat ovat evankelioitu.Vasta sitten tulee loppu. Siitä päivästä,eikä hetkestä tiedä kukaan,milloin Jeesus tulee takaisin,paitsi Isä,Jumala yksin. Voimme vain seurata ajan merkkejä,sekä päätellä niistä. Jeesukseen Kristukseen uskoville,se päivä,jolloin Jeesus tulee hakemaan heidät kotiin,on vapautuksen,ilon päivä (päästä taivaaseen).Sitä päivää ja hetkeä me odotamme,jotka uskomme Jeesukseen Kristukseen Vapahtajanamme ja Herranamme. Toivon itsekin,että Jeesus tulisi pian takaisin. Kaikki me joudumme kuitenkin silloin tuomittaviksi tekojemme mukaan.On vanhurskaiden (oikeamielisten) ja vääräin tuomio.Kukin meistä saa tekojemme ja sanojemme mukaan,mitä ruumiissa ollessamme olemme sanoneet ja tehneet.Isä,Jumala on jokaisen ihmisen Tuomari ja maksaa kullekin tekojemme ja sanojemme mukaan. "Valvokaa,sillä emme tiedä päivää,emmekä hetkeä,jolloin Jeesus tulee takaisin taivaan kirkkaudessa noutamaan omansa pois taivaaseen.
Aikojen merkit
bascha
1
508
Vastaukset
- jessen kamu
Mitäs jos unohdettais se evankeliointi vähäks aikaa ja lopetettais toistemme riistäminen ja tappaminen. Mä luulen että Jeesuskin olis ilosempi. Sinne taivaaseen kun ei kumminkaan pääse jos on mennyt mätänemään omista pahoista teoistaan ihan tuusannuuskaksi.
Sinänsä maailmanlopusta oon samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909