250-500€ ja lisää parkkipirkkoja, eiköhän alkais paranemaan kunnioitus lakia kohtaan.
Parkkirikkomuksesta sopiva maksu olis
ehkä jotain
4458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Parempi olisi kun pirkot saisivat ilmaiseksi autosi ja olisit vielä velvollinen maksamaan pirkkojen puolen vuoden bensat.
Sitten kun pirkoilla on autoja jo tarpeeksi ne voisivat alkaa myymään niitä vaikka 10 % alennuksella autokauppojen hinnasta, mutta sinun kuuluisi tietysti maksaa kaupanteosta syntyneet kulut tai annetut lisäalennukset pirkolle.
Täytyyhän niitä paskoja elättää että kaililla yhteiskuntamme jäsenillä olisi hyvä olla.
vaan ne jotka pysäköivät lainvastaisesti tietäen rikkovansa lakia.
Onhan se yhteiskunnan tulevaisuuden kannalta ehkä uhkaavin asia tuo väärin pysäköiminen. Minusta sitä on ihan aiheellista korottaa, pahoinpitelystähän saa saman verran sakkoa. On se sentään niin hirveän iso rikos!!!!
Luotsin hermoja mä koittelen... Haluan saada hänelle sähköpostin "Luotsin oikeuksiisi tehty muutoksia"