Moi!
Olen tulossa huomenna Turusta junalla Espooseen ja pitäisi löytää Keilalahteen Nokialle. Kannattaako jäädä junasta Espoossa vai vasta Helsingissä? Miten pääsen parhaiten päämääräni jommasta kummasta paikasta? Espoota en tunne juuri ollenkaan. Iso kiitos ,jos joku jaksaa vastaa:)!!!
Miten helpoimmin
8
523
Vastaukset
- Hesassa
Aja junalla Helsinkiin asti. Mene sitten uuteen Kampin keskukseen ja etsi sieltä Espoon bussien lähtölaiturit. Parhaiten pääset bussilla. Muistaakseni kaikki 1XX-numeroiset bussit menevät Keilalahden ohi. Bussista näet kyllä, milloin pitää jäädä pois. Jos ei löydy, kysy matkalla neuvoa. Onnea matkaan!
- - - - -
Bussi nro. 106 menee ihan siitä Nokian yms. Keilalahden pääkonttorien vierestä. Ajoaika Helsingin keskustasta 5-10 minuuttia.
- opasop
sivuille, ja katso reittiopas>Helsinki-Keilalahti
ja samoin vr sivuille ja siellä pääkaupunkiseutu-lähiliikenne - nopeasti
Espoossa pois junasta portaita ylös ja Espoontorin ostoskeskuksen läpi kadulle pysäkki
kohdalla linjat 154 ja 156 menee kamppiin eli länsiväylää nokian ohi Bussukat kulkee noin 10 min. välein - kätevästi
Jos juna pysähtyy Leppävaarassa, Leppävaaraan asti. Rappuset ylös kehä I:lle (länteen-Tapiolaan meneviin busseihin) ja bussi 550 joka kiertää Otaniemenkautta Keilaniemeen ja sieltä Tapiolaan. Bussimatka aika n.10 min
- espoonkeskuksessa
ja sieltä paikallisjunaan ja sitten pois Lepuskissa.
- halauat mennä..
Helppoa, ei tarvitse kiittää, siellä on molemmin puolin rataa taksiasema . Se on selkeesti helpoin tapa missä hyvänsä kun ei tunne seutua.
- rhrthrehthtr
Junalla Lahteen ja juna-asemalta lähimpään keilahalliin, taksilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17913494
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454920Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402843Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515