Moro, mulla on semmoinen ongelma että kun yritän deletoida (siirtää roskikseen) D-asemalta (kaksi windows osiota, C ja D) niin tavara ei siirrykkään roskikseen vaan deletoituu välittömästi, vaikkakin softa kysyy että "siirretäänkö xxxx roskiseen". Roskakorin määrityksissä olen laittanut, että ensin siirto roskikseen.
Ja ennen kuin joku kysyy, en paina delliä shiftin kanssa. Homma toimii ok C-asemasta kun kyse.
Ideoita mitenkä tuon sais kuntoon?
Ja ennen kuin joku kysyy, en paina delliä shiftin kanssa. Homma toimii ok C-asemasta kun kyse.
Ideoita mitenkä tuon sais kuntoon?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paina hiiren oikeaa nappia rosiksen päällä ja ominaisuudet. Siellä on muistaksee kaikille osioille varattu oma prosentti rosiksesta. Jos se sun D asema on nollilla, niin se poistuu suoraan.
Ja täppä voi olla poista suoraan
mutta ei niillä täpillä ole mitään vaikutusta tässä asiassa
Uskaltaisiko kokeilla tällä sivulla:
http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
olevaa rekistetin korjausta:
Replace/Repair the Recycle Bin in Windows XP
http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/restorerecyclebin.reg
Ps tallenetaan klikkaamalla hiiren oikealla ja valitaan tallenna nimellä jos hiiren vasemmalla näyttää vain tekstin.
tältä sivulta sain vihjeen:
http://64.233.183.104/search?q=cache:BJWPIIQXBxoJ:www.pcbanter.net/forumdisplay.php?f=13&page=14&sort=lastpost&order=&pp=20&daysprune=-1 "files don't go to recycle"&hl=en&client=opera