huono homma ku kansa äänestää

jo vain

Tosi huono homma, että kansa sää äänestää. Potenttiaalisia äänestäjiä ovat rumat läskit yms, reppanat, ja muut taivaanrannan maalarit, niimpä se se lehmä joka ei mahu edes teevee ruutuun pääsee jatkoon.
Ainut nuista ehdokkaista jolla ois ollu mahdollisuus pärjätä kansainvälisesti ois ollu karoliina kallio, ärsyttävähän se oli, mutta pirun kaunis. mutta naurettavaa pelleilyä koko homma.
NIin ja mitä tulee Roni transuun , niin isien pikkuprinsessat sen äänesti jatkoon, hei mutta missä L(Indexin) pojat?

2

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ensin kirjoittamaan ennen kuin tulet tänne ihmisiä ja heidän arvostelukykyään kritisoimaan.
      "sää äänestää" ja "niimpä" hmmmmmmmmmmm.....No joo...

      Ilmeisesti tällä kertaa ihmiset äänestivät kilpailijoita jatkoon puhtaasti laulutaidon perusteella, mutta tietenkin lukuunottamatta sitä halleluja-tyttöä, joka ei missään tapauksessa ollut kummoinen laulaja eikä olisi saanut päästä finaaliin.
      Karoliina Kallio oli ylimielinen paska joka halusi vaan julkkikseksi ja eikä todellakaan ollut kaunis. Kammottava korppikotka! Eikä sekään ollut kaksinen laulaja, hullu rääkyjä vain!
      Roni voittakoon parhaana laulajana koko kisan.

      • jo vain

        Niin no oikeestaan mitä se minua liikuttaa kuka tuon voittaa, koska en tule ikinä ostamaan idols laulajien levyjä enkä keikoille menemään.
        Lopputulos kiviäkin kiinnostaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      303
      6622
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      49
      5796
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      186
      5272
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      61
      4043
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      38
      3318
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      5
      3313
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      52
      3237
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      29
      3008
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      11
      2242
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      38
      1008
    Aihe