Perussuomalaisten kotisivu

http://www.perussuomalaiset.fi

Puoluekokous on Porissa elokuussa.
Vaalit maaliskuussa 2003.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sano sille Fred Sormolle, että vetää vitun päähän.

Äänestä

Ei Perussuomalaiset ole puolue ollenkaan. Se on SMP:n muistoa huijaamalla hyödyntävä pelleporukka, joka saalistaa "pienen ihmisen" asiaa muka ajamalla kohtuullista elintasoa johtajilleen, ennen muuta kansanedustaja Vistbackalle ja puheenjohtaja Soinille.

Kai heillä on siihen oikeus, mutta käy todella sääliksi niitä puolueen jäseniä, jotka vielä elävät Veikko Vennamon hengessä, ja luulevat, että tämä on sitä samaa. Kyllä tämä on aika paljon jotain muuta. Harvassa isommassakaan puolueessa on niin opportunistista porukkaa kuin Perussuomalaisten johdossa. Tosi on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedoksi kirjoitti:

http://www.perussuomalaiset.fi

Puoluekokous on Porissa elokuussa.
Vaalit maaliskuussa 2003.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu