Koska Vanhanen häviää Niinistölle, se merkitsee, että jokainen Vanhaselle annettu ääni menee hukkaan. Jos siis tosissanne vastustatte Halosta, niin liittykää jo nyt suoraan Sauli Niinistön tukijoukkoihin varmistamaan, että Halonen varmasti jää alle 50% kannatuksen ensimmäisessä äänestyksessä.
Tiedoksi kaikille keskustalaisille
Minä vaan
5203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niinistön tullessa presidentiksi, niin
olishan se hyvä Vanhasen pysyä pääministerinä.
Suomi on nimittäin vahvasti porvarillinen maa.
ett sillei
Koska Niinistö häviää Vanhaselle, se merkitsee, että jokainen Niinistölle annettu ääni menee hukkaan. Jos siis tosissanne vastustatte Halosta, niin liittykää jo nyt suoraan Matti Vanhasen tukijoukkoihin varmistamaan, että Halonen varmasti jää alle 50% kannatuksen ensimmäisessä äänestyksessä.
Jos sekä eniten että toiseksi ääniä saanut on etukäteen selvillä, ääni menee hukkaan äänestämällä jompaa kumpaa näistä kahdesta ehdokkaasta.
Ainoa tapa motivoida itsensä vaaliuurnille on se, että pyrkii järjestämään vaaleissa yllätyksen ja äänestää Matti Vanhasta. Toisin sanoen lähdemme tekemään saman, minkä Elisabeth Rehnin äänestäjät tekivät vuonna 1994 Paavo Väyryselle.
Halonen 62%
Niinistö ja Vanhanen yhteensä vain 33%.
menee hukkaan äänestän Timo Soinia!