MTV3:n uutiset ovat nykyisin kuin yleisradiossa tehtyjä. Muutos on mielestäni dramaattinen verrattuna aiempaan. Onko joku muu pannut merkille?
MTV3 uutisoinnin taso laskussa
BlackS
2201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Koko mediakenttä on ollut jo kauan alapuolella kaiken arvostelun. Suomi on ajettu taloudellisesti nurkkaan median viihdemössöttäessä ja sikäli kuin se jotakin reaalimaailman asioita käsittelee, se on aina päin sanonko mitä.
Viimeaikojen muutos on tapahtunut enempi median "asiakkaissa". Jotkut ovat alkaneet näkemään sumutuksen läpi. Toisaalta se ei paljon auta kun tosiasiat on ja pysyy piilossa.
Eilisen Iltasanomien pääuutinen näytti olevan, että viron naiset seksikkäämpiä kuin suomalaiset by joku Anu Saagim, siis mitä nainen on tehnyt päästäkseen lehtien etusivuille muuta kuin räävii leukaperiään? Rupsahtanut ilolinnunoloinen näköinen, siis halooooooo, kaipaan asiaaaa!! Miksi suomalaiset jaksavat kehua viroa, vaikka siellä on esim HIV tilanne Afrikan jälkeen pahin maailmassa. Virolasiet suhtautuvat suomalaisiin halveksuen, raha on kelvannut aina, mutta muutoin suomalainen on poro ja ruma kyklooppi. Ja finskit jatkavat kehumistaan median puhaltaessa tuulta purjeisiin. En ymmärrä!