Kuulin tuttavaltani että Nummelassa olisi jonkinlainen leffateatteri. Siis joku ihan surkea viritys jonkin pankin entisissä audiotorion tiloissa. Pitääkö kutinsa vai oliko kyse kuitenkin siitä Vihdin Kinosta ? WOOOT?
Nummelan 'leffateatteri' ?
7
2451
Vastaukset
- kaksoisvalesalamies
Kyllä pitää kutinsa, nimeltään Kino Akseli. Pienihän se on, muttei mielestäni mikään aivan surkea viritys.
- vihkino
Mitäs tykkäätte Vihdin Kinosta? Teknisesti tuo teatteri ei ole mikään maailman paras, rakennus ja koneet ovat vanhoja, mutta sitä pitää sympaattinen naisyrittäjä, joka tienaa tuolla elantonsa. Mukava tukea pienyrittäjiäkin välillä Finnkinon lomassa.
- Teukkis
Mutta kuka jatkaa noin 3-10 vuoden kuluttua kun Stikki jää lopullisesti eläkkeelle... nobody lives forever you know...
Olisiko Vihti-Nummela sektorille nyt sitten oikeasti kysyntää ISOLLE leffateatterille, olettaen että Akseli ja Kino alasajetaan lähivuosina joko luontaisen poistumisen tai konkkaan menon takia.
Voisi hyvin kuvitella että joku 3-5 salia sisältävä 'palatsi' voisi hyvinkin toimia ko. alueella, repien jopa Lohjalta ja Karkkilasta katsojia.
Okei villiä fantasiasointia mutta olkoo :D - nla
Teukkis kirjoitti:
Mutta kuka jatkaa noin 3-10 vuoden kuluttua kun Stikki jää lopullisesti eläkkeelle... nobody lives forever you know...
Olisiko Vihti-Nummela sektorille nyt sitten oikeasti kysyntää ISOLLE leffateatterille, olettaen että Akseli ja Kino alasajetaan lähivuosina joko luontaisen poistumisen tai konkkaan menon takia.
Voisi hyvin kuvitella että joku 3-5 salia sisältävä 'palatsi' voisi hyvinkin toimia ko. alueella, repien jopa Lohjalta ja Karkkilasta katsojia.
Okei villiä fantasiasointia mutta olkoo :DMiksi Stikki jää eläkkeelle? Eikö hänen lapset tai joku muu voisi jatkaa toimintaa? Nummela on aika pieni paikka kuten Lohjakin, kun ei edes Keravalla ole omaa leffateatteria vaikka asukkaita on Lohjan verran ja Vantaallakin on vain 1 leffateatteri. Teatteri pitäisi perustaa aika vahvasti alle 18-vuotiaisiin, sillä vanhemmat eivät käy paljoa leffoissa, tai jos käyvät niin köröttelevät sitten autolla suoraan Suomen suurimpaan. Tarjonta on isommissakin kaupungeissa heikkoa, Tampereella ja Turussa nyt lähinnä ok, mutta muissa kaupungeissa hirmu vähäistä.
- Pertsa
Wanha kunnon Vihdin kino on aina ollu suosikkini, kerran olen käynyt tuolla akselissa mutta en oikein pitänyt. Ei kai se Vihdin Kinon tekniikka nyt niin kovin vanhaa ole? Ja tuo sympaattinen naisyrittäjä tosiaan on yksi seikka mikä tekee osan hyvää elokuvakokemusta.
- Anonyymi
Hyvä kun Nummelassa Oma elokuvateatteri. Ihan kelpaa minulle. 👍
- Anonyymi
En tiedä mikä tilanne oli 2005, mutta nykyinen Kino Akseli on oikein toimiva paikka. Monta miellyttävää leffakokemusta tullut haettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että356744- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584