Eilen kun kävin pikaisesti Nokian uimahallissa, havaitsin että koko hallitilassa haisi vahvasti home.
Oliko ilmastointi pois päältä vai homehtuuko talo pystyyn...
Oliko ilmastointi pois päältä vai homehtuuko talo pystyyn...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei huolta, on se Espoon Serenakin homeessa. Ja kokonaisia kerrostalojakin on homeessa, silti niissäa sutaan. Uimahallissa vain käydään joskus.
se onkin vain nokian uimahalli...säälittää tosin lapset jotka siellä päivittäin treenaavat..onneksi ei omani...
...eikös siellä tehty juuri remonttiakin muutama vuosi sitten..taisi mennä jokin pahasti pieleen..
Nykyään remontit tehdään virolaisella halpatyövoimalla sinne päin, tämä näkyi jo 1996 kun meidän taloyhtiö rempattiin (Serenakin rempattiin tuolloin btw), saumat irvistelivät minkä ehtivät ja 5 vuoden kuluttua remontista alkoi yhdessä huoneessa haista erittäin tunkkaiselle, lattian eristeet olivat likomärkiä mutta jollain ihmeen momentilla kukaan ei tee asialle mitään.
ei siä nokian uimahallissa home haise, kloori se on. muutama vuosi sitten valmistunut yli vuoden kestänyt remonttikin maksoi yli 16 miljoonaa markkaa. kyllä se ihan kunnossa on. itsekin olen reenannut siellä sukellusta useita kertoja viikossa!
kyllä haisee HOME... kÄyn itsekkin noissa tiloissa kolme kertaa viikossa ja koskaan aiemmin siellä ei ole haissut noin homeelle kuin on nyt haissut pari viikkoa. Hajua ei tosin huomaa jos tiloissa oleilee pidempään, mutta ulkoa tullessa homeen haju tuntuu selvästi että oikein oksettaa.
Juuri tulin uimahallista, eikä siellä ollut kyllä yhtään mitään tuoksua, joka ei sinne olisi kuulunut. Nokilla ei haise kuin se penteleen kumi.