OULU. Kolme törkeään raiskaukseen syyllistynyttä miestä saivat vankeustuomiot Oulun käräjäoikeudessa tänään. Kaksi miehistä tuomittiin vankeuteen neljäksi vuodeksi ja kolmeksi kuukaudeksi. Kolmas mies sai kahden vuoden ja kahdeksan kuukauden vankeustuomion. Afrikkalaismiehet raiskasivat ja pahoinpitelivät 31-vuotiaan oululaisnaisen viime kesäkuussa Oulussa. Teon yhteydessä käytettiin saksia.
Käräjäoikeus perusteli tuomioita sillä, että raiskaus toteutettiin erityisen julmalla ja nöyryyttävällä tavalla.
Afrikkalaismiehet raiskasivat Oulussa "saksilla"
8
1464
Vastaukset
- sjnrf
Tää viesti kuulus tuonne rasismi palstalle
- palstalleko?
Miksi viesti, jossa kerrotaan naisen joutuneen mustien miesten raiskauksen uhriksi kuuluu mielestäsi rasismi palstalle? Eikö parempi palsta olisi esim. maahanmuuttajat tai rikos palsta?
Onko se mielestäsi rasismia jos uutisoidaan maahanmuuttajien (ex-pakolaisten) rikoksista? - sjnrf
palstalleko? kirjoitti:
Miksi viesti, jossa kerrotaan naisen joutuneen mustien miesten raiskauksen uhriksi kuuluu mielestäsi rasismi palstalle? Eikö parempi palsta olisi esim. maahanmuuttajat tai rikos palsta?
Onko se mielestäsi rasismia jos uutisoidaan maahanmuuttajien (ex-pakolaisten) rikoksista?siellä se kertoisi rasismin vastustajille yhden hyvän syyn lisää rasismiin ja toisaalta kiihottaisi rasismin kannattajia radikaalimpiin tekoihin noita somalirikollisia vastaan.
- Suomalaisnaisella?
Oli erehdyksessä joutunut kyseiseen asuntoon!
Oli luullut sieltä löytyvän afrikankarttoja ja ilmaiskompasseja! - Arttu
Ja taas kerran aivan naurettavat tuomiot. Aivan käsittämätöntä, että maahanmuuttajaressukoita hyysätään vielä oikeudessakin.
Jos eivät sopeudu tänne, oli kansalaisuus tai ei, niin pitäisi voida lähettää pois. Kiitos presidentti Halosen ja muiden typerysten, joilla ei ole kosketusta todelliseen elämään, tämä maa menee pysyvästi pilalle ja kadut muuttuvat turvattomiksi.
Jokainen ulkomaalaistaustainen väkivaltarikollinen ulos maasta, ei väliä, minne - vaikka kumiveneellä merelle. Olisivat miettineet ennen tekosiaan.- kuula päähän
Suomessa tulisi ottaa käyttöön kuolemantuomio, joka langetettaisiin mm. tuollaisista rikoksista. Tottakai sitä pitäisi soveltaa myös suomalaisiin rikoksen uusijiin. Maahanmuuttajille pitäisi saada karkoitus siinä vaiheessa, kun he syyllistyvät rikokseen täällä.
- Lisää avustuksia
No johan nyt on kumma ettei Kelalta heru avustuksia kuin saksiin. Kyllähän se jonkinlainen pyssy täytyisi arvon somalipelleillekkin saada koska uutisissakin heimoveljillä kaikilla sellaiset on....
- oma moka
sitä saa mitä tilaa;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi265721- 883794
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313593515- 2242900
- 612767
- 522695
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322530- 1532420
- 312005
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1211736