Nimimerkkien rekisteröinti kannattaa

Nyt rekisteröityneet voi poistaa oman keskustelunavauksensa joten oman nimimerkin rekisteröinti on vieläkin houkuttelevampaa.

http://keskustelu.suomi24.fi/uudistus/
5357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

galleriasivulla olevasta kuvasta jouduttiin leikkamaan toinen henkilö pois,koska se ei olis muuten kelvannut k.o sivulle ollenkaan,joten tähän olisi syytä saada sellainen parannus,että esitetty kuva kelpaa sellaisenaan ilman mitään
retusointeja.

Äänestä
  • sinun vaimosi?

    Äänestä

...hiljaisempi palsta.

Äänestä

nimimerkille? Tämä olkoon viimeinen.

Äänestä

mauttomien juttujen kirjoittajille ja keskustelussa toiseksijääneille!
Uudistus on P.A.Ska!
On kai sitä ennenkin voinut saada juttunsa pois, mutta nyt tulee myös mielivalta kuvaan ja palstaterrorsti saa vain lisää hallintavälineitä itselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5195186 kirjoitti:

Nyt rekisteröityneet voi poistaa oman keskustelunavauksensa joten oman nimimerkin rekisteröinti on vieläkin houkuttelevampaa.

http://keskustelu.suomi24.fi/uudistus/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu