Huijausta!

Totuudenpuhuja

Koko lähetystyö on vain helvetin suuri huijaus.. Rahanahneet ihmiset esittävät laupiasta samarialaista muka auttaen heikompia kuitenkin vetäen avustusrahoja välistä. Ei taida jumalan rakkaus riittää kun pitää köyhiltäkin varastaa!

11

1319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Menkää kaikkeen maail...

      Olet sikäli oikeassa, että aina on lähetystyöntekijöiden joukossa joitakin harhautuneita jotka tavoittelevat vain omaa etuaan, esim. rahaa. Mutta voin kertoa sinulle että valtaisa enemmistö lähetystyön parissa työskentelevistä tekee sitä hyväntekeväisyydestä ilman oman edun tavoittelua, ja koska Jeesus itse on kehottanut niin tekemään lähetyskäskyssään.

      Mat 28:18 Ja Jeesus tuli heidän tykönsä ja puhui heille ja sanoi: "Minulle on annettu kaikki valta taivaassa ja maan päällä.
      Mat 28:19 Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun opetuslapsikseni, kastamalla heitä Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen
      Mat 28:20 ja opettamalla heitä pitämään kaikki, mitä minä olen käskenyt teidän pitää. Ja katso, minä olen teidän kanssanne joka päivä maailman loppuun asti."

      • Mirka ... ***

        Miksi laitat tänne tuota jeesus sontaa, mikä on vain pelkkää satua ja höpötystä. Raamattu on satukirja.


      • ????
        Mirka ... *** kirjoitti:

        Miksi laitat tänne tuota jeesus sontaa, mikä on vain pelkkää satua ja höpötystä. Raamattu on satukirja.

        Luuletko että maailmasta tulee parempi paikka vihaamalla?


      • Mirka .... .... ... .*
        ???? kirjoitti:

        Luuletko että maailmasta tulee parempi paikka vihaamalla?

        Luuletko että maailmasta tulee parempi paikka tuputtamalla jeesus sontaa?


      • ...

        Kyllä Raamatusta löytyy jos jonkinlaista opetusta, mutta ne arveluttavimmat jätetään toki unholaan, jotta uskonnon vetovoima ei kärsisi. Loppujen lopuksi täysipäinen ihminen pystyy itse ymmärtämään mitä on suotavaa tehdä ja mitä ei, siihen ei oppikirjoja tarvita. Tietysti tässä mielessä heikompilahjaisille yksilöille on ehkä hyvä, että syyllistämällä ja lahjonnalla (pelastus) pidetään pois pahanteosta...


      • minä vaan
        Mirka ... *** kirjoitti:

        Miksi laitat tänne tuota jeesus sontaa, mikä on vain pelkkää satua ja höpötystä. Raamattu on satukirja.

        Todista Raamattu satukirjaksi.

        Maailmassa on aika paljon ihmisiä, jotka ovat eri mieltä kanssasi, ja luku kasvaa koko ajan ...


    • TÄH?

      Onko antaminen ottamista? Mistä lähtien auttaminen on ollut varastamista?

      Päinvastoin, antaminen ei ole itsekkyyttä, vaan epäitsekkyyttä.

      • Mirka .... .... ... .*

        Tuputtamalla ihmisille jeesus sontaa ei ole auttamista.


      • hansu
        Mirka .... .... ... .* kirjoitti:

        Tuputtamalla ihmisille jeesus sontaa ei ole auttamista.

        Trollit vapaalla jalalla:)


      • mistä pitäisi
        Mirka .... .... ... .* kirjoitti:

        Tuputtamalla ihmisille jeesus sontaa ei ole auttamista.

        kirjoittaa kun keskustelun aiheena lähetystyö.
        Perustele kans.


    • minä ite

      Olen sitä mieltä että on olemassa yksi Jumala yli kaikkien, hän joka minut on luonut, KIITOS hänelle siitä, ja hänen ja minun väliseen suhteeseen ei raamattuja tarvita, raamattu on ihmisten keksimää, koska raamattu on aika nuori ihmisen aikajanassa. Luulen että raamattu on vain kirja jolla on hallittu aikoinaan ja hallitaan vieläkin suuria ryhmiä/kansoja. On kansoja jotka osaavat elää luonnossa ilman raamattua, Syntyvät ja kuolevat, ilman että tietävät mistään kaupallisesta paskasta, ainut mihin tässä maailmassa pitäs rahat sijoittaa on terveydenhuolto, jotta voitas nauttia tästä elämästä pidempään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      179
      4280
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      441
      3243
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2128
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1790
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1178
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1023
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1015
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      931
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      906
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      73
      896
    Aihe