Vanhasen heikkouksiksi arvioitiin muun muassa tunnustusten jako ihmiselle, alaisten innostaminen ja rohkeus puuttua vallitseviin epäkohtiin.
Erityisesti viimeinen kohta on näkynyt erittäin selvästi hänen leikkiessään pääministeriä.
Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen ohi ajoi aika. Vihreä tuuli puhaltaa suoraan "SIELTÄ"...
Erityisesti viimeinen kohta on näkynyt erittäin selvästi hänen leikkiessään pääministeriä.
Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen ohi ajoi aika. Vihreä tuuli puhaltaa suoraan "SIELTÄ"...
Vastaukset 5
Vanhimmat
oli silti.... lesbo tarja oli huonoin , niinistön toinen ja vanhanen oli eka, mutta huonosti kuulemma meni. lue vaikka www.iltalehti.fi
EI HYVÄNEN AIKA, TÄLLAINEN MIES OSAA JOHTAA SUOMI NIMISTÄ YRITYSTÄ MUUTA KUIN KONKURSSIIN. ÄLKÄÄ VAIN USKOTELKO ITSELLENN ETTÄ TÄSSÄ MIEHESSÄ OLISI JOHTAJAA KOTISUOMELLE. EI, EI
Vanhanen oli kolmanneksi huonoin, mutta Halonen oli kolmanneksi paras. Muistakee tämä.
Johtamistaidon opiston testi ei arvioi johtajan hyvyyttä tai huonoutta. Sellainen toimittajan arvio testistä on pahasti harhaanjohtava.
Olen itsekin aikoinaan ollut tuossa samassa arviossa. Se on siis arvio, jonka on tarkoitus toimia kehittymisen työkaluna. Siinä arvioidaan niitä kohtia, jotka ovat jo hyvällä tolalla ja niitä joihin kannattaisi kiinnittää huomiota. Parasta arviossa on se, että siihen osallistuu 5-6 kolleegaa tai alaista. Tämä arvio tehdään yleensä ennen johonkin JTO:n kehittämisohjelmaan osallistumista.
Tuon arvion perusteella ei siis voi panna Halosta, Niinistöä ja Vanhasta mihinkään järjestykseen. Jokaisella on omat vahvuutensa ja kehittämisalueensa.
NO TOTTAKAI SE ON KEPULAISTEN HALLINNOIMA LEHTI, EIHÄN SE MUUTEN OLISI SE MATTI NIIN HYVÄLTÄ KUULOSTANU