Tanja Karpela suosii tuoteväärennöksiä

Tekijänoikeusasioista vastaava ministeri Tanja Karpela jäi kiinni "housut kintuissa" tuoteväärennöksien suosimisesta. Äskettäisellä virallisella vierailulla Sloveniassa Tanja Karpela käytti väärennetty Pradan laukkua.

Tämä on suorastaan törkeää käytöstä ja vahingoittaa Suomi-kuvaa. Erityisen törkeäksi tempun tekee se, että sen teki ministeri, jonka vastuulla ovat juuri ne asiat joita vastaan hän rikkoo.

Itse teosta yllätetty alusvaatemalliministeri Karpela soperteli, että oli muka ostanut laukun aitona. Voi jumankauta sentään! Ei edes Tanja Karpelan tapainen tyhjäpää voi olla noin typerä. Onhan aivan selvää, että aitoja Pradan tuotteita ei myydä missä tahansa. Myös on selvää, että aito tuote on hinnaltaan aivan erilainen kuin kopio.

Todennäköisesti alusvaatemalliministeri osti väärennetyn Prada-laukun Roomasta katukaupustelijalta samalla matkalla kun hän kävi pyllistelemässä uuden paavin edessä.

Eikö Tanja Karpela ymmärrä, että tuoteväärennys on varkauteen rinnastettava rikos?

Matti Vanhasen olisi syytä jysäyttää kengänkuva Karpelan pulleille persuksille!

3

401

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Molliolli

      Känä ylittää itsensäkin tärkeiden asioiden kaivelussa.

      Tiesittekö muuten, että Känä on niitä harvoja hengissä olevia suomalaisia, jotka ovat innostuneet vanhasta kiinalaisesta itseihailun muodosta, jossa ainoastaan itsestä tullut on riittävän hyvää ravinnoksi. Känä on sinnitellyt jo vuoden syömällä ainoastaan omia ulosteitaan ja juomalla omaa virtsaansa!

      Kunnioitettava suoritus!

    • keputoimintaa

      Ajoihan malliministeri aikoinaan juovuksissa autoa, vaikka se laitonta. Normaali kepulainen ajattelu lähtee siitä, että säännöt eivät koske heitä itseään.

      • panettelua

        sillä mitäpä muutakaan johtopäätöstä noista voi vetää.

        Minäkään en tykkää kommareista enkä muistakaan niihin rinnastettavista, mutta koska he eivät kykene kilpailemaan samoista ulottuvuuksista niin saavat helpommin ollakin rauhassa kaikelta julkiselta panettelulta ja vääristelyltä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      502
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe