Niinistön kampanjakiertua starttaa Mikkelistä

-

http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=81173

P.s. Marskin patsas on tottakai noteerattu.
3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, nyt vaan Mikkelin torille soittamaan täysillä Irwin Goodmanin Terveisiä perseestä. Menisi oikeeseen osoitteeseen.

Äänestä

Vai on Marskikin liitetty Niinistön joukkoon? Sikamaista. Eihän köyhien kyykyttäminen a'la Niinistö ole mitään sankaruutta, jota Marski edusti.

Tony Halme käyttää samaa temppua eli liimailee sotasankareiden kuvia ja nimiä surkeisiin sepustuksiinsa ja mainoksiinsa.

Ällöä.

Äänestä

Saan kai kutsua työväen presitentti ehdokasta toveriksi. On hyvä että toveri Niinistö ymmärtää työn merkityksen. Tosin ei palkkaneuvottelujen alla tai silloin, kun niitä käydään. Toverit Kiinassa ovat osoittaneet samaa lujuutta talusasioissa kuten sinäkin! Olet ottanut oppisi raamatusta! On annettava sille jolla jo on ja otettava pois niiltä sekin vähä. Mikä niillä sattuu olemaan! Toveri Niinistö! Kun sinut valitaan presitentiksi, niin siinä porvarit vapisee! Mitä on tullu luvattua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jahvetti Mikkelin torilta kirjoitti:

-

http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=81173

P.s. Marskin patsas on tottakai noteerattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu