Helsingin kirjamessuilla haastatteli lauantaina Ritva Santavuorea ihana mies! Etunimi oli Juha ja ohjelma oli kait jonkun dekkariseuran. Tietääks kukaan tarkemmin mistä tota namua vois tavoitella??
Juha kirjamessuilla
Tumma tyttö
2332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on varattu.
kyseisen juhan sukulaisena voin vain ihmetellä henkilön joka ilmoittaa juhan olevan varattu omia motiiveja. juha on ollut ystäväni koko lapsuus - ja nuoruusajan ja todella tiedän ettei hän ole ollut vakavassa ihmissuhteessa moniin vuosiin ja seurustelee ainoastaan työnsä, kirjallisuusseuran ja ystäviensä kanssa. Toki olisi mukava nähdä Juha onnellisena mieleisen ihmisen kanssa monien; ei niin helppojenkaan vuosien jälkeen.
Jos joku oikeasti ystävälleni Juhalle todellista hyvää haluaa olisi asiallista olla lähettämättä paikkaansapitämättömiä viestejä ainoastaan omaa etuaan tavoitellen.
Tämän halusin ilmoittaa Juhan ystävänä vilpittömästi.