Kuka on asiakkaassi ,mitä tuotteita myyt ja KUKA niitä ostaa kertokaa mulle... ???
mitä tuotteita myyt?
ihminen
6642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se on liikesalaisuus
kljadfhökljhfkjh
unelmaa helposta rahasta, lisääntyneestä vapaa-ajasta, perhelomista 5 kertaa vuodessa jossakin kaukana, passiivista tuloa vielä lastenlapsillekin miljoonatolkulla (tilaa täydellinen tuotekatalogi hintaan 666€ osoitteesta
[email protected].)
Asiakkaanani on jokainen, joka unelmoi noista asioista. Elämässä on saattanut jäädä asioita tekemättä, joita joku muu tuttava tai sukulainen on tehnyt ja itse tuntee alisuoriutuneensa.
On jäänyt yksi elämän perustotuus oppimatta:
Mitään ei saa ilmaiseksi, täytyy tehdä työtä.
Syypää tähän ei tietysti ole henkilö itse vaan hänen vanhempansa, jotka ovat antaneet kakaransa kasvaa kuin pellossa, ei kuria, ei sääntöjä, ei velvollisuutta tehdä mitään. Tälläinen asiakas on
helppo nakki.
Ei hänelle tarvitse vastata hankaliin kysymyksiin
ansaitsemisesta, kuinka paljon pitää myydä että tienaa tonnin. Hän luulee, että joku muu tekee työn hänen puolestaan.
Ja toisin kuin täälläkin väitetään, vm:a myydään juuri lupauksilla kovista tuloista ilman suurempia ponnisteluja.
Verkostomarkkinoinnin liikeidea on se ensisijainen tuote, mitä myydään. Tämä käy ilmi siitä, että on tärkeämpää värvätä ihmisiä alalinjaan kuin myydä tuotteita. Suurin osa työstä käytetään alalinjan rakentamiseen, ei tuotemyyntiin.
Ensimmäistä kertaa tulin tälle foorumille vilkaisemaan.
Itse lähdin pari vuotta sitten Ruotsalaiseen Natures of Scandinavia juttuun.
Tässä ei myydä mitään, vaan pointtina on että ostetaan itselle kuukausittain mitä tarvitsee, ja toiset jälkeesi tulleet tekevät samoin.
Kyseessä ikäänkuin bonus-kortti systeemi, paitsi että esim siinähän ei varsinaisesti mitenkään voi rikastua - ostot ovat sen verran suuret.
Tässä kyse siitä, että ikäänkuin jättäisit korttisi kassalle, ja siihen höylätään 50:n, 100:n tai monenko lie sinun jälkeesi tulevan ostokset.
Onko täällä käynyt ketään natureslaista missään vaiheessa, onpa tietty--
Eli periaatteessa, noissa monissa verkostojutuissahan homma perustuu nimenomaan myyntiin, että pakko laittaa reppu olalle ja eikun myymään tuotteita muille.
Tässä ei siitä kyse, ja käytännössä kaikilla samat mahikset, eli se "pyramidi" alkaa aina jokaisesta, ja aina itse oman pyramidinsa huipulla.
Ensinnäkään ei kerätä porukkaa paljon paljon itsensä ympärille, jotka olisivat niitä "myyhiä", vaan otetaan pari ns "jalkaa", jotka ostavat kuukausittaiset tuotteet naturesilta, ja heillä on taas pari jne.
Että sikäli erilainen homma. Harmi vaan, että KAIKELLA verkostomarkkinoinnilla on yhtä huono kaiku suomen maassa. Joukossa on mätää, kaikki ei silti ole sitä.
Kaikkea mitä JOKA TAPAUKSESSA JOKAINEN OSTAA JOSTAIN.
Eli mitä tarvitset keittiössä, pesuhuoneessa, saunassa..
Henk.koht hygienia, kauneudenhoito, kodin puhdistus, auton pesu ym aineet, ravintolisät (tutkitut ja tasalaatuiset, joilla GMP standardi), itse pudotin niillä mm 10 kiloa painostani..