Sivarit sivariin, pois kassulta ilmapiiriä pilaamasta. Fyysisesti ja henkisesti rasittavaan hommaan ei todellakaan kaivata asennevammasia kavereita. Ryhmään ei tarvia kuin yksi purnaava, ruikuttava neiti, niin ryhmähenki pilalla. Yksi, jollekka ei mikään sovi, yksi, joka päästää porun, jos sitä käskee. Ei siinnä mitään pahaa, jos peukalo on keskellä kämmentä, silloin on pahasti vikaa, jos ei halua edes oppia. Sellaisia ei palvelukseen kaivata.
sivarit sivariin
KT/Jyks/VM
5315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
joka alkaa väittää toisinajattelijoita asennevammasiksi! Kommari!
En mää mitää toisinajattelioita tarkoita, vaan niitä, jotka ei osaa sitoo kengän nauhojaan ja muita, jotka luulevat itsestään liikoja.
joillekkin on yksinkertaisesti mahdotonta luopua henkilökotaisesta edusta yhteisen edun hyväksi. Yksilö ei ole kuin osa ryhmää. ryhmä on niin tehokas kuin sen heikoin lenkki.
Ole sä hippi hiljaa, kun et tiä mistä puhutaan!
"Yksilö ei ole kuin osa ryhmää. ryhmä on niin tehokas kuin sen heikoin lenkki. "
Naulan kantaan. Niin kauan kuin kaltaisiasi ihmisiä on, ei maapallolla näy väkivallatonta päivää.
Sun mielipide on käsittämätön! Miten voit perustella sen? Kyseessä on monen muunkin lajin tavanomainen käyttäytyminen, monta on enemmän kuin yksi, onko se liian tavanomaista?
Naulan kantaan, ilman kilpailua ei ole kehitystä. Sodalla ei tässä ole mitään tekemistä. Kilpailla voi kaikessa. älä sekoita juutalaisia ihmisiin, ne ei osaa tehdä muuta kuin sotia.
Nt meni pikkasen yli hilseen. Jäsenteletkö vähän niin kommentoin sitten.