Vai mitä ne demarit ja Heinäluoma mökäävät kun työpaikat katoaa Kiinaan ja muualle luulisi vasemman laidan kulkijat vain hurraavan laiturilla kun kapitalistin pahatpeikot katoisi suomesta.Vasenmanlaidan kulkijat saisivat rakentaa sitten ilman peikkoja sitä hyvinvointi yhteiskuntaa mikä se sitten kenenki mielestä on.Kyllä se demari salaisissa päiväunissa haaveilee kumminkin porvarin lämpösestä anteliaasta sylistä ja lompakasta.Se on vähän niinku pakkoavioliitto köyhänperheen laiskalle tyttärelle.Kyllä se Heinäluomaki porvaria rakastaa se vaan on niin vaikea tulla kaapista noin raavaan miehen ja tuossa asemassa uskokaa pois.Niin ja miltä se näyttäis kun on koko ikänsä näykkinyt antavaa kättä(rakkaudesta se hevonenkin potkii)oppisiko se vanhakoira uusia temppuja.
porvari on demarien
salarakkauden kohde
4198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun duunarin känsäinen käsi leipoo porvarille kultakakkua, näykkii porvari duunarin kättä, että
enemmäm kakkua, enemmän kakkua, vähemmän jauhoa,vähemmän jauhoa. Duunari leipoo ja leipoo kun on saanut kakut valmiiksi, niin porvari kysyy, Rakastatko vielä minua. Jos duunari sanoo rakastan, rakastan,sanoo porvari, leivo, lisää, lisää, lisää..Mutta jos duunari sanoo en rakasta kun en jaksa enää leipoa niin paljon kuin vaadit niin vähillä jauhoilla.Sitten porvari vetää kätensä pois ja sanoo et syö enää minun kädestäni, jolloin duunari saa lopputilin.
jälkeen tekisi jos porvarit lähtisi leipomaan Kiinalaisille viimeistä myöten.Vaihtokauppaako sitä harrastettaisi kirpputoreilla ja turuilla.
Leipomo ja alkaa siten jakamaan sitä hyvinvoitia.Vai onkohan se vaan niin että sitä on helponpi olla muilta vaatimassa sitä hyvinvointia laittamatta itse tikkuakaan ristiin.
Demarithallitus tekee päätöksiä jota toiset demarit vastustaa syyttäen porvarihallitusta mielenkiintoisia nämä demareiden ajatuksen kulku.
Suuri rakkaus onkin porvarin lompakko.