Uskokaa jo...

... että ei vaan yksinkertaisesti kiinnosta mikään usko tai uskonto. En ole kommunisti, tiedekään ei pahemmin kiinnosta, ateismini ei ole uskonto. Kun ei vaan kiinnosta, niin ei kiinnosta. Kun erosin kirkosta niin saan joka vuosi veronpalautusta.
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hah, sä olet ihan selvästi ateistiuskovainen tai pelkkä uskovainen. Luovuta jo vastaan hangoittelu.

Äänestä

"Kun erosin kirkosta niin saan joka vuosi veronpalautusta."

Mistäs lähtien 10-vuotiaat pennut on alkaneet saada veronpalautusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AAARGH kirjoitti:

... että ei vaan yksinkertaisesti kiinnosta mikään usko tai uskonto. En ole kommunisti, tiedekään ei pahemmin kiinnosta, ateismini ei ole uskonto. Kun ei vaan kiinnosta, niin ei kiinnosta. Kun erosin kirkosta niin saan joka vuosi veronpalautusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu