Ranskan mellakat..mistä kyse ?

5405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rajat kiinni ja heti

Äänestä
  • parempien aikojen airut, jumalan luottomies GW Bush on näyttänyt meille tien. Seuratkaamme sitä, älkäämme laskeko miekkaamme kunnes kaikki "ne" on tuhottu!

    Äänestä

  • Heimo Aate kirjoitti:

    parempien aikojen airut, jumalan luottomies GW Bush on näyttänyt meille tien. Seuratkaamme sitä, älkäämme laskeko miekkaamme kunnes kaikki "ne" on tuhottu!

    Ranskalaiset yrittivät nuoleskella arabeja ja olivat kriittisiä Bushille. Eipä auttanut. Arabit haluavat Notre Damen moskeijaksi ja vapautttaa El-Andalalusian (=Espanjan) uudelleen.

    Enkä heitä siitä syytä - reipasta yritystä pojilla - nostan tavallaan hattua. Syytän Chiracia ja Halosta sun muita pellejä jotka haluavat arabeja tuoda Eurooppaan.

    Äänestä

  • Hollantikaan ei tosiaan monikulttuurismillaan ole onnistunut ongelmia välttämään.

    Ranska on kuitenkin ollut ehkä surkein esitys: öykkärimäisyydellä on yritetty murskata maahanmuuttajien kulttuuri mutta samalla eristetty heidät slummeihin.

    Kuten kuitenkin tästäkin artikkelista selviää viisasten kiveä ei ole: sekä integraatiopolitiikka että monikulttuuripolitiikka ovat ainakin osittain epäonnistuneet.

    Tilanne näyttää heikolta. Vaihtoehtoa kannattaisi hakea ehkä MYÖS linjalta "yksi kansa yksi mieli".

    Varovaisuus ainakin tässä olisi valttia - Suomella siihen vielä olisi mahdollisuus ellei jotkut hörhöt olisi ottaneet kunnia-asiakseen maksimoida mustien ja arabien määrää Suomessa - tuli mikä tuli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kansalle kirjoitti:

http://www.faithfreedom.org/oped/BarbaraStock51107.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu