Kaikki....

sodat johtuu uskonnoista. Kaikki uskonnot pitäs hävittää niin tulis rauha maahan.
3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sodat johtuu ihmisistä, uskonto on vain yksi tekosyy päästä tappamaan. Öljy, kateus, Monica Lewinsky, ihan mikä vaan käy syyksi.

Äänestä

johtuivat I ja II MS?

Äänestä

Voi lapsiparkaa kuinka mustavalkoisessa maailmankuvassa elät. Ihmiset tappelivat keskenään milloin mistäkin jo ennenkuin osasivat edes avata banaania, puhumattakaan että olisivat keksineet jumalia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Desmeralda kirjoitti:

sodat johtuu uskonnoista. Kaikki uskonnot pitäs hävittää niin tulis rauha maahan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu