Suomessa on HUUTAVA työvoimapula, pysyäksemme kiihtyvän globalisaation kärjessä on meidän kilpailtava maahanmuttajista. Suomi tarvitsee lähitulevaisuudessa miljoona maahanmuuttajaa sillä niin valtavasta TYÖVOIMAPULASTA on kyse.
Kaikenlainen rasistinen maahanmuuttajien arvostelu on kiellettävä mitä ankarimmilla rangaistuksilla, sillä meillä ei ole varaa menettää yhtäkään maahanmuuttajaa kilpailevalle valtiolle.
Maahanmuuttajille on tarjottavat muita maita paremmat edut ja maastamme on luotava Afrikassa myönteinen kuva, näin varmistamme työvoiman saannin HUUTAVAAN työvoimapulaamme.
On toimittava heti, aikaa ei voi hukata.
Kaikenlainen rasistinen maahanmuuttajien arvostelu on kiellettävä mitä ankarimmilla rangaistuksilla, sillä meillä ei ole varaa menettää yhtäkään maahanmuuttajaa kilpailevalle valtiolle.
Maahanmuuttajille on tarjottavat muita maita paremmat edut ja maastamme on luotava Afrikassa myönteinen kuva, näin varmistamme työvoiman saannin HUUTAVAAN työvoimapulaamme.
On toimittava heti, aikaa ei voi hukata.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Asuntopula taitaa muodostaa pienen esteen maahanmuuttovirran nopealle kasvattamiselle, mutta sitä varten voisi säätä lain, jonka mukaan kaikki, joilla on yli 150 m2 suuruinen asunto, tulee ottaa vastaan ainakin yksi maahanmuuttaja ja taata tälle perustoimeentulo. Ei tietenkään pysyvästi, mutta sanotaanko vaikka kolmen vuoden ajaksi, jona aikana valtiovallan voisi odottaa rakentavan riittävästi uusia rivitaloasuntoja heitä varten.
Logistisia järjestelyjä helpottaisi, jos valtiovalta ostaisi vaikkapa myynnissä olevalta Silja Linelta yhden risteilijän, jolla nonstoppina kyyditettäisiin maahanmuuttajia Afrikasta tänne. Jos edestakainen matka kestäisi pari viikkoa, niin yhdellä laivalla saisi tuotua vuodessa noin 50.000 maahanmuuttajaa. Eihän se nyt kovin paljoa tietenkään ole, mutta hyvä alku kuitenkin.
mmm... Tekis kyllä mieli huutaa
No ei nyt sentään ihan noin kuitenkaan...
Joitakin aloja kyllä uhkaa työvoimapula, jota voitaisiin paikata maahanmuuttajilla.
Ja kannattais ottaa enemmän miehii kun naisii ku niitten kuttuurissa naiseit ei voi olla sosiaalisia nii kun meillä ollaan.
Niin montas majoitat kotiisi? Ai et meinaa jakaa kotiasi, vaimoasi, jääkaappiasi afrikkalaisen veljesti kanssa. Rasisti!
"Maahanmuuttajille on tarjottavat muita maita paremmat edut ja maastamme on luotava Afrikassa myönteinen kuva, näin varmistamme työvoiman saannin HUUTAVAAN työvoimapulaamme."
Tämän olemme tehneetkin ainoana Eurooppalaisena maana.
Tulevaisuudessa yksi pakolainen voi työllistää 2 työhaluista työntekijää.
600000 pakolaisen ottaminen poistaisi tässä tapauksessa työttömyyden kokonaan.
Pakolaisille voitaisiin myöntää työkyvyttömyys/-haluttomuuseläke.
-suvaitsevainen ja älykäs, ei kuitenkaan kengännumero
Yksi maahan muuttaja työllistää yhden poliisin ja yhden sosiaali virkailijan.
Sinä voisit työllistää äidinkielenopettajan. Valitettavasti.
Suomessa ei ole huutavaa työvoimapulaa.
Maahanmuuttoa pitää hillitä, ja auttaa
ihmisiä paikanpäällä. Kolmatta maailmaa
ei auta se, että jotkut heistä pääsevät
valmiiden lihapatojen ääreen länteen, ja
sitten haluavat pistää ranttaliksi.
Kuka auttaa kolmatta maailmaa sitten jos
länsikin on muuttunut sellaiseksi?
Olkaa rohkeita, ajatelkaa itse.
Niin, en muuten ole rasisti. Minusta
olisi oikeasti hienoa jos kolmas maailma
nousisi omille jaloilleen jonain päivänä,
Freestyler ja hänen kaltaisensa ihmiset
ovat äänekkaäitä hölmöjä joiden mesoamisesta
on haittaa sekä maahanmuuttajille/3. mailman ihmisille, sekä länsimaalaisille.