TV:ssä mainostetaan Suklaata 3 levyä 10 eurolla!eli siis59,46 MARKKAA...eli YKSI suklaalevy maksaa 19,82 Markkaa....joten jopas on tyyristä suklaata..yhden hinnaksi tulee 3,33 euroissa...eli 59,46 markalla saisi pari kassia ruokaa kotiin kahdeksi päiväksi.ja 10 eurolla vain puolikas kassia safkaa.ja ihmiset menee halpaan...pistipähän mainos silmään ja aloin miettimään että paljonko markoissa maksaa....
MARKKA
euroliini
3156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kestää..
Kuitteja tallessa joissa on elintarvikkeiden hinnat markoissa.vertailun vuoksi että paljonko hinnat ovat nousseet euron aikana..ja ruoan piti halveta kun eu:hun mentiin....pas......
hintahuomioita
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000009541949
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000009451341
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000010585870