Aivan turha puhua Lohjasta, joka ei ole sama kuin Vihti.
Niin mitä Lohjassa=Vihdissä?
Vastauksia kiitos.,
Niin mitä Lohjassa=Vihdissä?
Vastauksia kiitos.,
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vihti ei pääse Lohjan kanssa missään kohdassa samalle tasolle! Vihdistä ei löydy muuta hyvää kuin Porin tie, joka vie pois Vihdistä!!
Elämän SUURIN VIRHE oli kun tuli muutettua vihtiin :(
no muuta pois äläkä valita jos et kykene mitään muuta hyvää kuin porintien löytämään. Ei täällä ole pakko asua!!!
Kylläpäs taas teinin miehuus kasvoi kun sai olla täällä tosi kova jätkä. Asu sinä siellä poju Lohjalla vaan (sillä tuskinpa Vihtiä olet nähnyt kuin haaveissasi), katkerana tosin näköjään poikarukka.
Jos pitäisi valita Vihdin ja Lohjan välillä niin valitsisin mieluummin tuon jälkimmäisen sillä Vihdissä ei ole mitään (paitsi tyhmiä ihmisiä). Jostain lehdestä luin että Lohjalta roudataan puhdasta vettä sinne oravanraatojen saastuttamaan Vihtiin joten olkaa kiitollisia älkääkä haukkuko lohjalaisia. On totta että Lohja on perseestä mutta Vihtiin verrattuna se paikka on suorastaan paratiisi, mutta tapelkaa te landet vaan rauhassa keskenänne... xD
KYLLÄ TAAS HÄVETTÄÄ OLLA VIHTILÄINEN :( kun lukee noita alkupään juttuja!!
sosiaalipummi, pysykää siellä Lohjalla vaan jonottamassa soskun luukulle. Kyllä hävettäis olla Lohjalta (eikös sitä myös Länsi-uudenmaan Keravaksi kutsuta, koska juntteja niin paljon?)
Opettele ensiksi lukemaan ja sitten kirjoittamaan!! Vasta sitten voit tulla tänne rääkymään noita avuttomia juttujasi!!
Olisin muuten todella KIITOLLINEN jos en olisi koskaan eksynyt maaseutupitäjään nimeltä Nummela! Syvältä koko paikka!!
Ja mitä Lohjan sossuun tulee, sorry en ole tutustunut paikkaan! Ei ole ollut tarvetta moiseen/asun persekunnassa nimeltä vihti :(
Täällä kunnanvaltuutetutkin ovat niin PÄSSEJÄ, että maksavat kunnanjohtajalle samansuuruista liksaa kuin Granin kunnanjohtajalle!! Eiköhän Granissa nyt kuitenkin ole hiukkasen paremmat verotulot kuin jossain persläpivihdissä!! Osoittaa juuri sitä typeryyttä, mitä vain vihdistä voi löytää!!
-ja muuten, vihtiä ei edes kannata kirjoittaa isolla v:llä..
..annoksesi on vajaa.
olet.
lohjalla on sentään sossu! Ei tarvi lehmän paskoja luoda kun voi kävellä sossun luukulle!
Tässä meille vihtiläisille oma foorumi joka soveltuu paremmin meidän älyllemme, tulkaa siis kaikki vihtiläiset sinne keskustelemaan ja jätetään tämä foorumi rauhaan!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000015&conference=1500000000000099&subcat=1011
Vähäpäisiä koko kylä täynnä! heh, heh, hee...
Lohjalaiset varasi sen kokonaan itselleen jo 2001. Vihtiläisten on vain jatkettava edelleen täällä:http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&subcat=669
ja mietittävä mitä tekisi ylimmäräisellä.
johan jo uudenmaankin äo nousisi monta prossaa.Mene takaisin palstallesi:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=106&conference=4500000000001288&subcat=2238
pässi voi laittaa tuollaista viestiä :)