Usa valaisee ihmisiä fosforilla. Miksei se käytä muita valolähteitä?
Usa valaisee fosforilla!
hessuhopo
10513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No fosfori polttaa mukavasti kaikki käryäviksi lihakasoiksi tieltä, kun edetään kaupunkiin tai kortteliin. Ei tarvitse huolehtia siviileistäkään, kun he ovat kuolleet, samoin kuin vastustajat.
Samaa tekniikkaahan (kaasun kanssa) käyttivät Saddamin joukot eräässä kurdikylässä taannoin, kun piti pistää kapinalliset maanpetturit ruotuun. Tosin Saddamin toiminta oli pientä näpertelyä verrattuna jenkkien toimintaan. Jenkit ovat osoittaneet pelkästään Irakissa olevansa monin verroin pahempia kuin Saddam. Kidutuksia ja siviiliruumiita syntyy ihan eri vauhdilla..
Eivät usalaiset uskaltaneet mennä Falluhaan ja mies miestä vastaan taisteluun, sillä heillä oli niin kova pelko päällä. Siellä oli vastassa liian kovia tyyppejä usan pullamössöille.
ihmisten fosforilla polttaminen on hyväksyttävää, jos se tehdään siististi ylimääräisiä kärsimyksiä tuottamatta, kuten suuresti ihannoimani USA tekee.
Siellä oli 4000 terroristia ja vajaa 100 000 siviliä, mutta 3000 terroristia pääsi karkuun.
Siis kohteena oli 1% , tai sitten täsmäpommitus ei ihan toiminut.
Taisi toimia samoin kuin myrskynalla, rahalla pääsi pois mutta köyhät jätettiin kärsimään.
Ei sotaan mennä tappeleen mies miestä vastaan tai muuta vastaavaa paskaa. Sotaan mennään tappamaan. Kaikki muu on korkeajännityksen huuhaata. Sodassa ei ole mitään kunniallista eikä jalostavaa. Sota tuo ihmisessä pintaan ihmisluonnon pahimmat puolet. Siinä leikissä ei ole yksinkertaisesti hyvät tyypit vs. pahat tyypit. Sotiin osallistuu tavallisia ihmisiä jotka hyvin pian huomaavat, että sodassa ihmiselämä ei ole minkään arvoinen. Varma voit olla myös siitä, että kaikki pelkäävät sodassa. Että voit lopettaa nuo mies miestä vastaan hurraa-puheet . Oletko nähnyt, mitä kapinalliset tekevät panttivangeille, tai kenelle tahansa joita pitävät vastustajinaan (usein siviileitä, lehtimiehiä tai avustustyön tekijöitä). Siitä hommasta on humanismi kaukana.
Amerikan armeijaan eivät osallistu tavalliset ihmiset vaan henkilöt jotka ovat tietoisesti valinneet sotilaan uran. Tämän takia USA armeija on niin tehokas, motivaatio on korkealla.
Ikävä kyllä tehokkaankin armeijan motivaatio on mahdollista lannistaa liiallisella suitsemisella, mitä Irakissa on tapahtumassa. Annetaan kenraaleille vapaat kädet ja sotilaille vastuuvapaus, niin tulee puhdasta jälkeä nopeasti ja tehokkaasti. Kyllä he osaavat, kyse on siitä annetaanko.
Usein sotilaiksi alkavat köyhistä olista lähteneet nuoret, he saavat intiltä stipendin high-scooliin ja sitoutuvat samalla asepalvelukseen. Usein ovat latinoja tai mustia tai köyhia valkoisia.
Fosforin käyttö - jos sitä on ylipäätänsä käytetty - Irakin kaltaisessa kriisitilanteessa on täysin sallittua suuremman hyvän saavuttamiseksi. Kyseessä on koko vapaan ja demokraattisen Irakin ja sen kansan tulevaisuus ja hyvinvointi. Vaihtoehtona on käsien nostaminen pystyyn kurkunleikkaajien ja terroristien edessä, ja katsoa vapautetun Irakin luisumista kohti ihmisoikeuksia polkevaa teokraattista diktatuuria.
On muistettava, että Irakin kansaa ja vapaan maailman joukkoja vastassa ovat häikäilemättömät palkkasoturit, fanaattiset fundamentalistit ja terroristit, jotka ovat valmiina surmaamaan, silpomaan ja kiduttamaan miljoonia viattomia itsekkäiden päämääriensä saavuttamiseksi. Tälläisessa tilanteessa ei ole varaa arkailla, vaan on käytettävä kaikkia käytettävissä olevia aseita tilanteen vaatimalla tavalla.
Lisäksi on tärkeää muistaa, etteivät fosforiaseet Irakissa ole terroristien käsissä, jotka käyttäisivät niitä sumeilematta siviilejä vastaan, vaan vapaan maailman koalition, jonka asevoimat ovat kurinalaisesti ja ammattitaitoisesti johdettuja sekä noudattavat kansainvälisiä sopimuksia. Tämä tarkoittaa, ettei aseita käytetä suinkaan summittaisesti, vaan määrätietoisesti, mutta varovaisesti siviili- ja oheisvahinkojen välttämiseksi.
uskottava!
Miten fosforiasetta voi muka käytää varovaisesti?
Olet aivan pihalla mies raukka.