rasismi alkaa kun ei haluta tutustua ulkomaalaisille. kun käänetään päätä kun nähdään ulkomaalaista. kun ei puhuta ulkomaalaiselle. vaikka jos kelä antaa rahaa, se ei sopi ulkomaalaiselle sanoa että se on tervetullut.
rasismista
8
437
Vastaukset
- Fennoman
Menee kyllä siten.että tietyt ulkomaalaiset eivät ole halunneet olla missään tekemisissä alusta alkaeenkaan suomalaisten kanssa.
- uruguay24
joku ulkopuolinen ei halua tutustua suomalaisiin.
eihän minullakaan olisi ketään kavereita jollen olisi heitä huolinut - paljon ulko-
uruguay24 kirjoitti:
joku ulkopuolinen ei halua tutustua suomalaisiin.
eihän minullakaan olisi ketään kavereita jollen olisi heitä huolinutmaalaisia ystäviä, tulee mieleen , mikä teitä vaivaa suomalaiset, ihan samanlaisia ovat, paitsi ulkonäöltään, kuin me..hallooo terveisin suomalainen nainen
- oletko
paljon ulko- kirjoitti:
maalaisia ystäviä, tulee mieleen , mikä teitä vaivaa suomalaiset, ihan samanlaisia ovat, paitsi ulkonäöltään, kuin me..hallooo terveisin suomalainen nainen
suomalainen vai et?
- vääräuskoisten
kanssa,koska koraani sen kieltää.
Eipä sillä,en minäkään vääräuskoinen
tuppaudu muslimien seuraan kovin
mielelläni.
- Antti Rassukka
Haluan tutustua ulkomaalaisiin naisiin. Erityisesti somalialaisiin naisiin.
T: Suomalainen mies jatkuu sillä että jonon viereen tulee tulee, 500€:n vaatteissaan, päivettynyt ihminen joka sanoo Lähes jokaiselle jonossa olijalle: sinä olet rasistisika, typerä soomalainen, sikarasisti. Ja koska muslimit eivät saa juoda alkoholia, niin sitten tuo varmaankin horjui uskonnollisen hurmion vallassa varjonyrkkeilemään kuuden muun hurmoksen vallassa olevan kaverinsa kanssa.
Hassua että 1 ihminen sai aikaan sen että 60 suomalaista tarkisti kantansa pakolaisista.
Samaan aikaan lähistöllä supisi päivettyineiden teinien joukkio, että henkilöllä xxx on varmastikin paljon rahaa mukanaan..
Jos vastaavaa vielä tapahtuu, niin varmasti muistan kuvata ja laittaa videon anonyymisti nähtäville ilman kuvattavien suostumusta :p- rasisti rasisiti
olla rasisti kun haukku suomalainen kun se ei palvele heti ja anna paljo raha ja asunto ja auto. Suomityttö huuta kun yrittä tutustua lähemmi,pakko paina maahan ja rauhottaa. Suomimies hullu tehdä paljo työ miksi raha saa helpommi me lähettä kotia paljo raha kaikki tulossa tänne saama lisä raha. Suomi tyhmä maa juoda paljo viina, khatti parempi. Meidä klaani kohto otta valta koko Suomi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.3510634- 425622
- 435173
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033911- 483628
- 133563
- 313076
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise832959- 452728
- 562633