rasismista

rasismi alkaa kun ei haluta tutustua ulkomaalaisille. kun käänetään päätä kun nähdään ulkomaalaista. kun ei puhuta ulkomaalaiselle. vaikka jos kelä antaa rahaa, se ei sopi ulkomaalaiselle sanoa että se on tervetullut.
8470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Menee kyllä siten.että tietyt ulkomaalaiset eivät ole halunneet olla missään tekemisissä alusta alkaeenkaan suomalaisten kanssa.

Äänestä
  • joku ulkopuolinen ei halua tutustua suomalaisiin.
    eihän minullakaan olisi ketään kavereita jollen olisi heitä huolinut

    Äänestä

  • uruguay24 kirjoitti:

    joku ulkopuolinen ei halua tutustua suomalaisiin.
    eihän minullakaan olisi ketään kavereita jollen olisi heitä huolinut

    maalaisia ystäviä, tulee mieleen , mikä teitä vaivaa suomalaiset, ihan samanlaisia ovat, paitsi ulkonäöltään, kuin me..hallooo terveisin suomalainen nainen

    Äänestä

  • paljon ulko- kirjoitti:

    maalaisia ystäviä, tulee mieleen , mikä teitä vaivaa suomalaiset, ihan samanlaisia ovat, paitsi ulkonäöltään, kuin me..hallooo terveisin suomalainen nainen

    suomalainen vai et?

    Äänestä

  • kanssa,koska koraani sen kieltää.
    Eipä sillä,en minäkään vääräuskoinen
    tuppaudu muslimien seuraan kovin
    mielelläni.

    Äänestä

Haluan tutustua ulkomaalaisiin naisiin. Erityisesti somalialaisiin naisiin.

T: Suomalainen mies

Äänestä

jatkuu sillä että jonon viereen tulee tulee, 500€:n vaatteissaan, päivettynyt ihminen joka sanoo Lähes jokaiselle jonossa olijalle: sinä olet rasistisika, typerä soomalainen, sikarasisti. Ja koska muslimit eivät saa juoda alkoholia, niin sitten tuo varmaankin horjui uskonnollisen hurmion vallassa varjonyrkkeilemään kuuden muun hurmoksen vallassa olevan kaverinsa kanssa.

Hassua että 1 ihminen sai aikaan sen että 60 suomalaista tarkisti kantansa pakolaisista.

Samaan aikaan lähistöllä supisi päivettyineiden teinien joukkio, että henkilöllä xxx on varmastikin paljon rahaa mukanaan..

Jos vastaavaa vielä tapahtuu, niin varmasti muistan kuvata ja laittaa videon anonyymisti nähtäville ilman kuvattavien suostumusta :p

Äänestä

olla rasisti kun haukku suomalainen kun se ei palvele heti ja anna paljo raha ja asunto ja auto. Suomityttö huuta kun yrittä tutustua lähemmi,pakko paina maahan ja rauhottaa. Suomimies hullu tehdä paljo työ miksi raha saa helpommi me lähettä kotia paljo raha kaikki tulossa tänne saama lisä raha. Suomi tyhmä maa juoda paljo viina, khatti parempi. Meidä klaani kohto otta valta koko Suomi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


antirasismi kirjoitti:

rasismi alkaa kun ei haluta tutustua ulkomaalaisille. kun käänetään päätä kun nähdään ulkomaalaista. kun ei puhuta ulkomaalaiselle. vaikka jos kelä antaa rahaa, se ei sopi ulkomaalaiselle sanoa että se on tervetullut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu