Miksi Halonen ei
tehnyt mitään vaikka
hyvin tietää että
toinen puoli Suomesta
köyhtyy sitä mukaa
kun toinen rikastuu?
Höpöttää vaan jostain
hyvinvointivaltiosta
mitä ei ole edes olemassa.
tehnyt mitään vaikka
hyvin tietää että
toinen puoli Suomesta
köyhtyy sitä mukaa
kun toinen rikastuu?
Höpöttää vaan jostain
hyvinvointivaltiosta
mitä ei ole edes olemassa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mittään, kun porvarihallitukset on vieneet pressalta vallan.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000011821482
hän- olikos niitä muita vielä häh?
Sietämätön on sietämätön.
Punikit ovat aina pyrkineet salaamaan maansa ongelmat ja keskittyneet kehumaan miten hyvin kaikki on vaikka todellisuus on aivan toinen. Halosen höpötykset ovat juuri tätä piilottelua. Kertaakaan ei rouva ole ilmaissut huoltaan siitä, että suomessa sadattuhannet elävät köyhyysrajan alapuolella vaan on hän tyytynyt höpisemään glopaalin ihanuudesta ja hyvinvointi suomesta.
Halonen on aina ollut oikeistolainen.Hänellä ei ole koskaan ollut kosketusta rehellistä TYÖTÄ tekevään väestön osaan. Kertokaa yksikin esimerkki,päinvastaisesta,siis työväen puolustamisesta? Joulukuun kuudes on tulossa,kansa kokoontuu seuraamaan linnan juhlia. Siellä nähdään Haalosen todelliset ystävät!!!
Lahtaritko köyhistä välittää tai hyvinvointi-
valtiosta.
Niinistö ja kumppanit ahneesti omaan
pussiin kaikki.
Niitä ei duunari kiinnosta kuin vaalien alla,
(siis ne idiotit jotka uskoo niiden valeet
ja emä valeet)ja luulee olevansa niiden
poikakavereita.
Kyllä meille lahtareille (olen pienyrittäjä) on tärkeää se, että työntekijälle maksetaan kunnon palkkaa. Tarkoitan kunnon palkalla sellaista, että asumisen ja syömisen jälkeen jää vielä vähän ylimääräistäkin. Jos köyhät lisääntyy, niin sosiaalimenot lisääntyy ja sieltä kautta verot. Ei tarvita yhtään sosiaalitanttaa lisää, ne pyrkii lisäämään avuttomuutta ja köyhyyttä, koska silloin on heidän oma työpaikkansa varmempi.
Hyvinvointivaltio on myös tärkeä, koska silloin riittää yrityksille töitä ja ympäristö on vakaa.
Kaikki politikot pelaavat omaan pussiinsa, lahtareilla se tarkoittaa, että siinä pelissä pitää olla muitakin osallistujia.
SDP pelaa globaalin kvartaalitalouden puolesta, heillä on enimmäkseen monikansallisten yhtiöiden osakkeita, niiden edut ovat erilaisia kuin kansallisten.