Kepulaiset ovat tosiassa oikeita sosialisteja joissain tapauksissa todellisia kommunisteja, joskus myös fasisteja. Jos ette usko niin katsokaa ympärillenne, eli maaseudulle.
Todelliset sosialistit
Tjs
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuota, kun katson ympärilleni, näen vain alkoholisoituneita kommareita ikuisella vappumarssilla ja taustalla paistaa Metallin
mainokset Hakaniemessä..
Kun katson oikein tarkasti, löydän Leninin majapaikan samaisesta Hakaniemestä aivan läheltä SAK:n pääkontuuria.
Tarkoittaako tämä sitä, että koska Lenin elää edelleenkin Hakaniemessä haamuna, niin pitäisi jokaisen SAK:laisen nuorenparin ostaa kolmen istuttava sohva, jotta Lenin mahtuu mukaan ideologian levityssessioon..
Paitsi tietysti pääpiru Putkoselle, joka suoriutuu mustan reiän sukelluksesta vaikka vanhalla hetekassa, huolimatta siitä että ei tarvitse välttämättä mitään huonekalua, vaan voi suorittaa raiskauksen vasten uhrin tahtoa oikein pakottavassa tilanteessa...????