Taitaa motivoida

Taitaa 11syyskuu-sivustoa motivoida amerikanvastaisuus ennen muuta. Miksi he muuten kirjottaisivat

"Dokumenttifilmi valkoisen fosforin käytöstä Fallujan operaatiossa löytyy täältä. Italian valtion TV-yhtiön RAI:n asiaa koskeva sivu."

Liittyykö jotenkin 11.syyskuuta iskuihin tai edes terrorismiin?
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hihhuleita, mutta osa rakastaa totuutta.

Juttu liittyy siten, että 11/9 mainilan laukaukset ammuttiin jotta afganistan/irak sodat voitaisiin tehdä eli suoraan.

peittely liittyy usan kulttuuriin elää kaksinaismoraalissa, kuten tappaa omia johtajiaan ja kansalaisiaan.

Äänestä
  • Mutta eikös USA yrittänyt neuvotella Afganistanin talebanhallituksen kanssa, jotta ne olisivat luovuttaneet bin Ladenin ja kumppanit, jotta sodalta olisi vältytty?
    Kun nämä neuvottelut epäonnistuivat, laittoi USA Pakistanin presidentin neuvottelumatkalle Afganistaniin. Kun tämäkään ei tuottanut tulosta, vasta sitten USA hyökkäsi.
    Mikä sinusta Afganistanissa oli niin kiinnostavaa, että sinne hyökkäämiseen oikeuttamiseksi kannatti järjestää sellainen tuho omassa maassa kiinnijäämisriskeineen, kuin mitä 11.9.2001 nähtiin?
    Sota Irakissakaan ei oikein kelpaa selitykseksi, koska sinne hyökättiin vasta puolitoista vuotta iskujen jälkeen, eikä silloinkaan terrori-iskuja ehkäisemään vaan joukkotuhoaseita etsimään.
    Muutoinkaan USA:lla ei ole ollut tapana ampua "Mainilan laukauksia", vaan se on muitta mutkitta hyökännyt sinne mihin on katsonut tarpeelliseksi hyökätä.

    Äänestä

Eivät he mitään amerikkalaisvastaisia taikka kommunisteja ole. Hannu Yli-Karjanmaakin ilmoittaa olevansa poliittisesti sitoutumaton.
Täytyyhän meidän uskoa, kun hän näin sanoo? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sellasta-- kirjoitti:

Taitaa 11syyskuu-sivustoa motivoida amerikanvastaisuus ennen muuta. Miksi he muuten kirjottaisivat

"Dokumenttifilmi valkoisen fosforin käytöstä Fallujan operaatiossa löytyy täältä. Italian valtion TV-yhtiön RAI:n asiaa koskeva sivu."

Liittyykö jotenkin 11.syyskuuta iskuihin tai edes terrorismiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu