Mummoenergiaa, sitä Sale

Nyt kun kokoomus lanseerasi itselleen työväen ehdokkuuden, vielä pitäsi "kaapata" mummolta mummous. Se on suuri Salen viimeinen tehtävä, onnistuuko?
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä on onnetonta toi Saulin perseen nuolenta!

Työväen presidentti muka! Tuskin Sauli on rehellistä työtä tehnyt päivääkään! Kukin saa tehdä itsensä niin naurunalaiseksi kuin haluaa ja siinä Sauli on numero uno!!

Äänestä
  • Rauhoitu ja heitä nitroja päälle, pappa. Sulle tässä nyt valitettavasti naureskellaan. Jos noin kiehuttaa entistä demaria työväen presidenttiys, niin suosittelen muuttoa Mongoliaan. Täällä on kuule pian Sauli johdossa ja hyvinvointivaltion palautus työn alla. Siinä hänkin on työtätekevä, kun Tarja ei ollut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarvitsee kirjoitti:

Nyt kun kokoomus lanseerasi itselleen työväen ehdokkuuden, vielä pitäsi "kaapata" mummolta mummous. Se on suuri Salen viimeinen tehtävä, onnistuuko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu