Rakentamisessa lähtökohta on perustus. Työnhaussa työnhakukurssien käyminen. Itse olen käynyt jo paritkymmenet eripituiset työnhakukurssit. Vähintään kuukauden mittaisia puolen tusinaa.
Vielä ei tunnut riittävän mutta ei anneta periksi, sisulla ja kursseilla voittoon ja hyviin duuneihin.
Mauno Voutilainen
Vielä ei tunnut riittävän mutta ei anneta periksi, sisulla ja kursseilla voittoon ja hyviin duuneihin.
Mauno Voutilainen
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sinulla tuntuu olevan sen verran työnhakukoulutusta, että mitä jos ryhtyisit vetämään niitä itse. Rohkeasti työvoimajohtajan tai aikuiskoulutuskeskuksen puheille ja tarjous sisään.
Työnhakukurssien ohjelma pitää suunnitella etukäteen asialliseksi, kuten varmaan tiedätkin. Mitään leikkiä, laulua, piirustamista, näyttelemistä tai psykologisia persoonankuvailu- ja ihmissuhdejuttuja ei hyväksytä. ;-)
Palkka on pieni, mutta kiire vastaavasti isompi, eli se tasapainottaa