Hautakiven teksti: Kuollut 10/2005 Irakissa. Miksi?
(satunnaisen matkailijan mukaan)
Amerikkalaisella sotilashautausmaalla.
17
893
Vastaukset
Sattuipa somasti:
Tuttu toimittaja kertoi minulle nähneensä Tshetsheniassa venäläisten hautausmaan, jossa eräällä haudalla oli aivan samantapainen teksti:
Kuollut Tshetseniassa 11/2005. MIKSI?- Hit-man
luoti tai joku räjähde sitten aiheutti elämän loppumisen..
- ironmikes
Hitman-1 kirjoitti:
Tshetshenian haudoista ei löydy mitään järkevää selitystä elämän loppumisesta..
Missä on Tshetsenia niminen valtio? Onko koulukaappareilla ja lastenmurhaajilla ja muslimeilla ihan oma karttapaino, jossa sellaista kartaa painetaan?
Koska olet muuten siirtyyt muslimien ihailijaksi? Sinä se kääntelet takkiasi kuin Niinistö konsanaan. - Utelias U.
ironmikes kirjoitti:
Missä on Tshetsenia niminen valtio? Onko koulukaappareilla ja lastenmurhaajilla ja muslimeilla ihan oma karttapaino, jossa sellaista kartaa painetaan?
Koska olet muuten siirtyyt muslimien ihailijaksi? Sinä se kääntelet takkiasi kuin Niinistö konsanaan.Vielä ei ole Kosovon valtiotakaan, mutta kartat tuntevat sen kuten Tshetsheniankin.
Etelä-Espalla on karttakeskuksen myymälä; sen henkilökunta auttaa sinua varmasti, jos rehellisesti kerrot, että lintsasit koulun maantietotunneilla vähän liikaa! - ironmikes
Utelias U. kirjoitti:
Vielä ei ole Kosovon valtiotakaan, mutta kartat tuntevat sen kuten Tshetsheniankin.
Etelä-Espalla on karttakeskuksen myymälä; sen henkilökunta auttaa sinua varmasti, jos rehellisesti kerrot, että lintsasit koulun maantietotunneilla vähän liikaa!Älä selittele poju vaan kerro missä Tshetsenian valtio on?
Odotan innolla mitä vastaat! Heheh! - Utelias
ironmikes kirjoitti:
Älä selittele poju vaan kerro missä Tshetsenian valtio on?
Odotan innolla mitä vastaat! Heheh!Liian vaikea kysymys. Kysy missä Suomi on, niin heppu saattaa jopa tietää.
Irakilaisten että Tsetseenien osalta:
Mr Putin esitti ensimmäisenä surunvalittelunsan 11/9 iskujen liekkien ollessa valtoimenaan.
Se oli niin tiukka taktinen veto, että Mr Bush kommentoi; ystävän teko.
Ystävykset sitten aloittivat terroristienvastaisen sodan.
Sen jälkeen ei ole nähty päivää ilman palavia rakennuksia.
valitettavasti- Utelias U.
ironmikes kirjoitti:
Älä selittele poju vaan kerro missä Tshetsenian valtio on?
Odotan innolla mitä vastaat! Heheh!Annan silti vinkkejä: Kaukasus... Dagestan...Kaspian meri... Musta meri...hae sieltäpäin, niin voit tehdä ilahduttavan löydön!
- Hit-man
capt.cöpenick kirjoitti:
Irakilaisten että Tsetseenien osalta:
Mr Putin esitti ensimmäisenä surunvalittelunsan 11/9 iskujen liekkien ollessa valtoimenaan.
Se oli niin tiukka taktinen veto, että Mr Bush kommentoi; ystävän teko.
Ystävykset sitten aloittivat terroristienvastaisen sodan.
Sen jälkeen ei ole nähty päivää ilman palavia rakennuksia.
valitettavastiVahvan suurvallan on helppo leimata kaikki vastustajat terroristeiksi ja sen varjolla toimia juuri niin kuin huvittaa.
Bush ei viitsi paljoakaan Putinia kovistella, koska molemmat toimivat samalla taktiikalla. - MUKAAN
Hit-man kirjoitti:
Vahvan suurvallan on helppo leimata kaikki vastustajat terroristeiksi ja sen varjolla toimia juuri niin kuin huvittaa.
Bush ei viitsi paljoakaan Putinia kovistella, koska molemmat toimivat samalla taktiikalla.Suomalaisetkin olisivat olleet terroristeja venäjästä irtautuessamme siinä vähän mietiskeltävää ihdelle sun toiselle.Vai onko nykyisen tulkinnan mukaan mahdollista ollakaan vapaustaistelija epäilen????????????
- sesseenia
Hitman-1 kirjoitti:
Tshetshenian haudoista ei löydy mitään järkevää selitystä elämän loppumisesta..
PAKKOMIELTEENI SESSEENIA!!!
Sinä sen sanoit!!!
En minä!!!
Veå jåtåin nuppiis, ettei tee niin kipeetå!
Muutkin jo kårsii sun jutuistå! - se Tsetshenia
Utelias U. kirjoitti:
Annan silti vinkkejä: Kaukasus... Dagestan...Kaspian meri... Musta meri...hae sieltäpäin, niin voit tehdä ilahduttavan löydön!
http://www.gl.iit.edu/govdocs/maps/Caucasus and Central Asia.gif
- voidaan nähdä
MUKAAN kirjoitti:
Suomalaisetkin olisivat olleet terroristeja venäjästä irtautuessamme siinä vähän mietiskeltävää ihdelle sun toiselle.Vai onko nykyisen tulkinnan mukaan mahdollista ollakaan vapaustaistelija epäilen????????????
Parasta olla hiljaa, kun virallisesti koulutetaan terroristeja, vaikka nimike onkin sissi.
Ajatellaanpa, jos joku suurvalta vapauttaa Suomen ja perustaa maahan uuden laillisen mieleisensä hallinnon, niin silloin sissit ovat takuulla terroristeja. - ironmikes
se Tsetshenia kirjoitti:
http://www.gl.iit.edu/govdocs/maps/Caucasus and Central Asia.gif
joka etsii ja etsii, muttei kuitenkaan löydä.
- loginomi
sotilashautausmaiden yllä leijuu suurellä präntätty interrogatiivipronomini " MIKSI"! Kuka on pakottanut, yllyttänyt tai ylistämälä alistanut nuoria terveitä poikia ja miehiä toistensa kimppuun?
Kenelläkään normaalilla ihmisellä ei ole mitään syytä käydä kenenkään raiveleihin; miksi saksalainen, venäläinen, amerikkalainen, suomalainen, jne... maajussi, sorvari, opettaja tai insinööri, jne... mellastavat maailmalla pyssyjen, puukkojen, kirveiden ym. Hornettien ja kaasujen kanssa?
Ihminen ei ole tuhoavan aggressivinen olento, ellei siihen pakoteta. Kuka pakottaa? Mikä pakottaa oman lajin tuhoamiseen? Mietinnän arvoinen kysymys. Vastauskin löytyy!- dvsdv
ihmiset ovat kautta aikain sotineet / tapelleet keskenään, niin tulee käymään aina tulevaisuudessakin, ikävä kyllä..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs531625- 1741356
- 101335
- 761274
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2901238- 171170
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98935Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61928Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347815