Tarja Halosesta saamme erinomaisen naisen presidentin tehtäviin huolehtimaan tasa-arvon kehittämisestä maailmalla, Suomessa ja edistämään globalisaation haittavaikutusten pienentämisestä.
Suomen presidenttinä Halonen ei pääse täysimittaisesti käyttämään niitä osaamisalueita, joissa hän on parhaimmillaan.
Niinpä äänestämme Halosesta seuraavankin presidentin kunniakkaisiin ja vaativiin tehtäviin kaikkien suomalaisten, erityisesti naisten puolesta, mihin hänen ansiokas kokemustaustansa on erinomaisen sopiva.
Samalla Halonen pääsee koko osaamisensa hyödyntäen luomaan myönteistä suomikuvaa maailmalla.
Suomen presidenttinä Halonen ei pääse täysimittaisesti käyttämään niitä osaamisalueita, joissa hän on parhaimmillaan.
Niinpä äänestämme Halosesta seuraavankin presidentin kunniakkaisiin ja vaativiin tehtäviin kaikkien suomalaisten, erityisesti naisten puolesta, mihin hänen ansiokas kokemustaustansa on erinomaisen sopiva.
Samalla Halonen pääsee koko osaamisensa hyödyntäen luomaan myönteistä suomikuvaa maailmalla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
soputuu juttuun:sinähän olet oikeastaan arvostelemassa Halosen valintaa,kun hän ei pääse pressana toteuttamaan itseään---
Halosta ei pitäisikään valita pressaksi, vaan lähettää P-Koreaan suurlähettilääksi, jossa hän pääsisi toteuttamaan itseään.
Paljonko löisit vetoa asiasta? Miten olisi tuollainen piskuinen 100 000 euroa alkuun?
Voin antaa osalle myös korotonta maksuaikaa.
Ymmärrän kyllä jos kieltäydyt! Niin minäkin tekisin.
Lapsi leikkii rahoilla.
"Tarja Halosesta saamme erinomaisen naisen presidentin tehtäviin huolehtimaan tasa-arvon kehittämisestä maailmalla, Suomessa ja edistämään globalisaation haittavaikutusten pienentämisestä."
Ota ihmeessä tuo "Suomesta" pois. Halosen intressit ovat kehitysmaiden ihmisten parissa ja mielellään hän olisi rahtaamassa tänne lisää "osaajia" Afrikasta ja lähettämässä erittyisesti Suomen rikkaiden rahaa sinne vastapalvelukseksi. Suomi voisi hänen puolestaan liittyä vaikka Venäjään.
"Suomen presidenttinä Halonen ei pääse täysimittaisesti käyttämään niitä osaamisalueita, joissa hän on parhaimmillaan."
Aivan oikein. Halonen on parhaimmillaan valehtelussa ja vallan keskittämisessä pienelle piirille. Hänestä tulisi hyvä johtaja jollekin vähemmän demokraattisella maalle kuten Pohjois-Korealle tai USA:lle.
"Niinpä äänestämme Halosesta seuraavankin presidentin kunniakkaisiin ja vaativiin tehtäviin kaikkien suomalaisten, erityisesti naisten puolesta, mihin hänen ansiokas kokemustaustansa on erinomaisen sopiva."
Halonen ei ole mitenkään erityisesti ajanut naisten asemaa, vaan ainoastaan niiden naisten, jotka pitävät toisista naisista. Naisiakin huonommassa asemassa olevia löytyy Suomesta - mm. miehet Savosta.
"Samalla Halonen pääsee koko osaamisensa hyödyntäen luomaan myönteistä suomikuvaa maailmalla."
Kehitysmaissa ehkä, mutta tärkeinden naapurien ja suurvaltojen kanssa välit heikkenevät.
Muumimamma on Suomen kansan syöpä ja jos sille erehdytään antamaan toinen kausi, ei Suomella ole seuraavana kuutena vuotena minkäänlaista toivoa paremmasta. Toiset kuusi vuotta olemme kaikki tuomittuja haloslandian sossuhelvettiin, jossa tyhjää toimittavat, vasemmistolaiset loiseläjät imevät verta rehellisistä ja ahkerista veronmaksajista samalla kun setamummo katselee hyväksyvästi vierestä, typerä virne jämähtäneenä rumille klovninkasvoilleen.
hinttareiden oma presidentti.