Ihmettelen kovasti Halosen järjettömän suurta gallupsuosiota. Ketkä oikeasti haluavat häntä oikein äänestää? Jos on kuunnellut esimerkiksi hänen ylistäviä lausuntojaan "venäläisten demokratiasta" ym. soopaa niin luulisi, ettei kukaan järkevä suomalainen hänen takanaan enää viitsisi olla.
Halosen kannatus aivan ihmelukemissa?
mikko n.
4168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Haastatellaanko tällä kyselyllä vain helsinkiläisiä vai mitä?
Ei tuo voi pitää paikkaansa.
Niiden, jotka haluavat muutosta, täytyy vaivautua äänestämään! Vain niin tulee kansan todellinen mielipide ratkaisevalla tavalla esiin. Sanoisin karkeasti, että jos Halonen ei voita ensimmäisellä kierroksella suoraan, niin silloin hän on samalla todellisissa vaikeuksissa toisen kierroksen kanssa. On nimittäin oletettavissa, että Halosen vastaehdokkaiden kannattajat tulevat todennäköisesti ryhmittymään melko tiiviisti 2. kierroksella juurikin sen ehdokkaan taakse, joka silloin on vielä jäljellä Halosta vastaan.
Itse pidän Niinistöä asiallisimpana ja parhaana ehdokkaana, mutta myös monien muiden ehdokkaiden politiikassa on selkeästi presidentillistä ainesta.
Siis en kannata Halosta mutta kuunteletko sä yhtään mitä sanot. Mitä Halosen pitäisi ylistää jossei demokratiaa, Venjänän kommunistipuoluettako? Mitä demokraaattisempi Venäjä, sen Suomi-ystävällisempi.
Ai venäjä demokraattinen ? :D