Katselin tuota suomalasita köyhänmiehen Amazing Race sarjaa muutama päivä sitten. Samanlaista materiaalia löytyy allekirjoittaneen kotivideoista; siis nopeita leikkauksia, täriseviä kamarajuoksutuksia ja päät sekoittavia kameraliikkeitä puolivillaisilla kommenteilla höystettynä. Ja mistään jännityksestä ei voi puhuakaan.
Taidankin tästä lähteä katselemaan tosi-tv:n todellista helmeä AC:ta, mikä alkoi juuri. Suosikkini muuten edellisen tuotantokauden AC I:ssä oli se 50-kymppinen pari, missä se äijä (Vietnamin veteraani) kokoajan herjasi vaimoaan, joka tästä huolimatta ihaili miestään. taisivat tulla kakkosiksi.
Route44 on täysfloppi
frey
4
1385
Vastaukset
- wisithor
Sori, meni ohi, en hokaa että mikä on AC?
- tumppi
Ehkä Ar Amazing Race, no empä tiiä, mut ehkä.
tumppi kirjoitti:
Ehkä Ar Amazing Race, no empä tiiä, mut ehkä.
oli hieman liian kiire poistua päätteen ääreltä. Eli tarkoitin AR = Amazing Race, enkä AC
- Kyllästynyt
Olipa pitkästyttävä jakso tänään. Sikamainen syöminen tyylitöntä ja se jatkui ja jatkui vaan. Ylipäätään hermostuttavaa katsottavaa ne alituisesti vaihtuvat "postikortit". Visuaalinen ilme on tosi vanhanaikainen ja rauhaton.
Tuon jälkeen tekee mieli antaa tämän vuoden Robinsonille ekstra kunniamaininta kameran käytöstä ja grafiikasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2709965IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3197149Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851873Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1141563Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61471- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751139Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47946Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24810MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752