seuraavaksi tulee "sukkahousuheviä" ens sunnuntaina joten yrittäkää arvata minkänimisen biisin Henna esittää kun piisien nimet on uskonnnollisia, vertaa, HALLELUJAH, ANGEL.
Muistaako kukaan 80 luvun sukkishevi kipaleita joissa esiintys sanat , God,Jesus,Heaven,Spirit,Holy,Jerusalem,Amen jne.
toivotaan ihanalle Hennalle jatkoa finaalissa ja jos ei niin se ei ole maailman kauhein asia jos ei joudu tuohon rahamaailman hyväksikäyttöbisnekseen mukaan.
Muistaako kukaan 80 luvun sukkishevi kipaleita joissa esiintys sanat , God,Jesus,Heaven,Spirit,Holy,Jerusalem,Amen jne.
toivotaan ihanalle Hennalle jatkoa finaalissa ja jos ei niin se ei ole maailman kauhein asia jos ei joudu tuohon rahamaailman hyväksikäyttöbisnekseen mukaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eiköhän se vedä jotain stryperiä, vai mikä se 80-luvun jenkkijeesushevibändin nimi nyt olikaan.
varmasti myös ensi sunnuntain jälkeen! Huomaattehan tämänkin palstan kommentoijat; ketään muuta kuin Hennaa ei edes tiedetä olevan. Jotkut jopa käyttävät kaiken liikenevän aikansa täällä palstalla notkumiseen ja Hennan sielunmaailman analysointiin. Henna rules! Voittaa varmasti ja menee täysillä siihen rahanvaltamusiikkibisnekseen mukaan. Katri ja muut jäävät vain konkreettisesti "lehdille soittelemaan" (kuten täältäkin on havaittavissa).
No eipä noista itsestään selvistä jatkoon menijöistä paljoa viestiä täällä ole. Lähinnä näiden uskovaisten tukijoukot täällä näkyy hääräävän kehumassa omiaan ja mollaamassa muita.
juuri toisin päin. Uskovaisfobisethan täällä melskaa. Tai oikeastaan se on yksi ihminen joka noita viestejä laittelee. Luulee olevansa kovinkin nokkela samoja maneereja toistaessaan. Lähinnä säälittävä tapaus.
kissin god of thunder
Holy diver
wau, Ronnie James Dio on paras heavyvokalisti, tää ois hienoo jos Henna esittäs piisin jos se vaan sopii hänelle , en tiedä sanoja suomeksi.
Varmaankin on jo biisit valittu ja treenataan ahkerasti. Luotetaan vaan heidän omaan valintaansa :)
Tosiaan, tän palstan mukaan Hennalla on eniten julkisuusarvoa ja hän tuntuu olevan se mielenkiintoisin.
Go Henna Go!:)
...koska tämän palstan uskontofoobikkojen suvaitsemattomuus kammottaa minua. Varmaan samaa porukkaa joka mainostaa kovaan ääneen omaa
"suvaitsevaisuuttaan" mutta on itse ilkkumassa ihmisiä joita ei pienessä päässään hyväksy.