Työväen presidentti ???!

Yhdessä lehdessä oli ironisesti kirjoitettu Niinistöstä, "työväen prinssi". Viitattiin ilmiselvästi Robin Hoodiin. Haluaisin nähdä sen päivän kun Kokoomus ottaa rikkailta ja antaa köyhille.

Tämä haiskahtaa kusetukselta ja äänten kalastelulta jos mikäkin.
3224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Työssäkäyvä ihminen ja rikkaat omistajat vähän enempi kuin tavallinen duunari.
Vasemmisto ja demarit hassaavat kerätyt verot milloin minnekin pääasiassa omiensa palkitsemisee vaikka olisi tarkoitettu kansalaisten palveluihin ja hyvinvointiin tarkoitettu.DEMARIT JA VASEMMISTOK0MMUNISTIT SUX

Äänestä

ja antaa köyhille. Tuo toinen on korkeintaan työväen prinssinnakki..

Äänestä
  • Tarkista lääkityksesi!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nunzio kirjoitti:

Yhdessä lehdessä oli ironisesti kirjoitettu Niinistöstä, "työväen prinssi". Viitattiin ilmiselvästi Robin Hoodiin. Haluaisin nähdä sen päivän kun Kokoomus ottaa rikkailta ja antaa köyhille.

Tämä haiskahtaa kusetukselta ja äänten kalastelulta jos mikäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu