Oman onnensa sepät

Ranskan ongelmiin ei tuo ratkaisua luvattu tuki 50 000 nuorelle vuonna 2007.

Ainoa toimintamalli on muuttaa rakenteita niin, että jokainen voi toimia viime kädessä "oman onnensa seppänä", siinäpä haaste ranskalaiselle isänmaalis-sosialistiselle yhteiskunnalle.
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaan yksi juttu päätelmässäsi on pielessä. Ei nämä Ranskankaan sankarinuoret taida olla kovinkaan innokkaita tekemään työtä, sukujensa perinteiden mukaisesti, vaan enempi tykkäävät vaan hengailla ja poltella norttia väkevämpää, joten ei se vain onnistu. Ainoa tapa on ruumiillinen pakkotyö, vaikka jossain viinitarhalla tai patonkileipomossa ja jos se ei kiinnosta, niin takaisin vanhempineen sinne mistä esi-isät on kotoisin. Ja sitten rajat kiinni!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ranskanmaalla kirjoitti:

Ranskan ongelmiin ei tuo ratkaisua luvattu tuki 50 000 nuorelle vuonna 2007.

Ainoa toimintamalli on muuttaa rakenteita niin, että jokainen voi toimia viime kädessä "oman onnensa seppänä", siinäpä haaste ranskalaiselle isänmaalis-sosialistiselle yhteiskunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu