Alkaa pikkuhiljaa kyrpimään naisten ikuinen ruikutus tasa-arvosta, pitääkö miehille tehdä sukupuolileikkaus että ollaan tyytyväisiä?Pelkkiä pimppejä Suomi täynnä. Miehen pitää sitä ja miehen pitää tätä ja naiset saa vähemmän palkkaa jne jne. Onko yhdessäkään samassa firmassa nainen ja mies samoissa tehtävissä, samalla pätevyydellä jaa saa eri palkkaa?!?
On naisten oma asia suuntautuvatko sairaanhoitajiksi, siivoojiksi, tarjoilioiksi ja ylipäänsä matalapalkkaisemmille aloille. Miehet on tällä hetkellä huonommassa asemassa suomessa..
Siitä johtuen naisille myös!!!pakollinen asevelvollisuus, kaikki alle 30v naiset armeijaan HETI! Telkkarista tulee parhaillaan urheilua, mitä HELVETTIÄ, miksi miehillä ja naisilla on omat kisat/lajit?? ei enää erikseen vaan kaikki samalle viivalle! Miksi poliisikouluun(ja muihin laitoksiin jonne vaaditaan fysiikkaa) on naisille helpommat rajat kuin miehille? Heti pois helpotukset! Tuskin tositilanteessa auttaa jos neito joutuu kantamaan haavoittunutta pariaan 200m(110kg mies). Miksi naisella on lapseen paremmat oikeudet kiista tapauksissa kuin miehellä? Ei NÄIN. Eikä äpärälle enää suoraa äidin sukunimeä, EI! Miksi meitä miehiä sorretaan? En tajua miksi naiset koittavat kasvattaa itselleen munat ja koittavat repiä ne miehiltä pois, kohta on kaikki samaa pullamössöä.
mitä pitäisi tehdä??
2
301
Vastaukset
- Tara
Kyrpisikö sinua, jos miesten palkka olisi pienempi, kuin naisten? Ei ole olemassa mitään oikeaa syytä siihen, miksi naisten palkan pitäisi olla huonompi, kuin miesten, joten kaipa meillä on oikeus vaatia tasoitusta. Tuskin se sinua aivan kauheasti liikauttaa jos saamme samaa palkkaa.
Ja minusta miehet voivat pitää munansa. Kyllä maailmassa sukupuolet saa olla ja ihan hyvä niin.- ON SE NIIN
katala. Siksi niiden pitäisi joutua leirille saamaan oppia kuten miestenkin. Voi jos pääsisikin antamaan oppia isän kädestä. Taisteluleirille miesten kanssa ryömimään poteroihin ja kk:lla pään yli että tuntuu.
Sota olisi oiva ratkaisu nykyajan feministien urkutukseen ja toivon oikein todella että se tulisi tänne. Saisivat akat kerrankin taas oppia mitä todellisuus on ja uikutus loppuisi. Samoin loppuisi miehien vitutus ja huono kohtelu.
Minusta naisia ei enää pidä puolustaa millään lailla vaan antaa niille täydeltä laidalta samoja lääkkeitä kuin meille miehillekin.
Vitun tasa arvo feministit - ei kun sotaan vaan ja toivottavatsi tulee turpaan oikein kunnolla kunhan sellainen syttyy. Miesten paha olo on jo riittävä syy siihen että sota kohta syttyy naisten ja miesten kesken. Kukahan voittaa ??
Naiseen ei pidä suomessa sekaantua !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4422631Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152485Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521485Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841154Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4341092Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631068- 156940
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41918- 56869
- 79855