mutta tyhjäntoimittajana tienaa hyvät rahat!
Aamu meneekin sitten con ooppera- itse CARMENiiro ja CARMENjorma ovat formulan puikoissa.
Nämä carmenitM juttelivat keskenään suorassa ohjelmassa, ettei ole uhri edes lamppua nostanut kattoon. Uhrin muutettua radiotoimittajien takia jo KAHDEKSANNETTA kertaa kahdeksassa vuodessa.
Kumpikin on täysin sekaisin siitä onnesta, että
saavat aina ja aina uudestaan megakiusata uhria, joka on pieni mutta sisukas oikeustaistelija.
Näiden tyhjäntoimittajien sydän on on poppari- ja oopperasydän. he ovat täynnä juonittelua ja
vääryyttä.
Varmasti he ovat suuresti rakastettuja! Minä tiedän mikä näiden koirien oikea karva on.
Aamu meneekin sitten con ooppera- itse CARMENiiro ja CARMENjorma ovat formulan puikoissa.
Nämä carmenitM juttelivat keskenään suorassa ohjelmassa, ettei ole uhri edes lamppua nostanut kattoon. Uhrin muutettua radiotoimittajien takia jo KAHDEKSANNETTA kertaa kahdeksassa vuodessa.
Kumpikin on täysin sekaisin siitä onnesta, että
saavat aina ja aina uudestaan megakiusata uhria, joka on pieni mutta sisukas oikeustaistelija.
Näiden tyhjäntoimittajien sydän on on poppari- ja oopperasydän. he ovat täynnä juonittelua ja
vääryyttä.
Varmasti he ovat suuresti rakastettuja! Minä tiedän mikä näiden koirien oikea karva on.
Vastaukset 1
Vanhimmat
jolle todella toivoin asuntoa kuultuani, että hänen miehensä on tuonut uuden sutturan samaan huusholliin ja tämä vanha venakko (stalininaikainen ja bresnevin) joutui asu,aam saman katon alla kolmatena pyöränä.
Olin koko sydämestäni iloinen, että venakko sai asunnon ennen minua, vaikka itselläni oli huutava tarve päästä muutmaan 'täydellisestä helvetistä' pois.
Pysäytin pyöräni kun tulimme vastakkain minunkin saatua asunnon ja olin kohtelias ja kerroin, miten iloinen olin siitä, että hän sai asunnon. Oli hakenut 2 vuotta!
En voi tietää miten juorukellot soivat, miten info kulkee. Oliko kysymys pihan Kuninkaasta- Sekakäyttäjä-ukkelista, joka tuli muuttopäivän iltana huutamaan ikkunani alle. Tule ulos rumanaama -apinanaam. Sekakäyttäjä_Kunkku sanoi sen hyvin vihaisena. Hän puhui myös, että se muutti sossun autolla! Tarkoitus saada minua häpeämään köyhyyttä epäonnistui täysin!
Olin vain iloinen, että olin sattunalta saanut muita edullisemman muuttoauton. En tiennyt, että tämä muuttoauto tekee sossun muuttoja ennen kuin muuttoauton kuljettaja itse kertoi.
Maksoin suuren summan omaa rahaa, muutta muilla firmoilla esim. Ekillä se olisi maksanut lähes tonnin enemmän.
Sekakäyttäjä-Ukkeli, pihan Kunkku on ILMEISESTI elänyt koko pienen ikänsä sossun luukulta. Muuton ja suuren (mustan) suunnuntain jälkeen, jolloin Sekakäyttäjä huuteli pari tuntia pihassa 'tyttöystä'vänsä' kanssa zeppoa, eijaa, maria, toimittajien nimiä ja oli todella suuri Kunkku (kiusaaja) hänelle ilmestyi LAUTASANTENNI!
Olisi kiva tietää kuka sen kustansi. Sekakäyttäjä ei sitä pysty hankkimaan!
TIEDÄN että toimittajat ovat maksaneet kiusaamisesta naapureilleni edellsissä asunnoissa mm. konserttilippuja, oopperalippuja! TIEDÄN asian aivan varmasti! Tasan satprosenttisella varmuudella.
Se, että venakko on juorunut toimittajille tietoa verhoistani(kin) selvisi viime viikolla, kun Venakko ja pihan Kunkku juttelivat jonkin viestin jälkeen illalla vähän ennen kymmentä.
Venakon tytär ja sen ystävätär ovat istunneet lähes joka sunnuntai mutsinsa ovirapussa ja huutaneet yleensä 1-3 tuntia kuin pavlovin koirat sloganeita!
Sain venakosta teeskentelijän kuvan, juoruämmä se on. Kerran se rupesi ulkoilluttamaan koiraansa aikaisin
aamulla ja samalla reitillä, millä olin aamulenkillä.
En enää jutellut mitään, koska TIEDÄN mikä juoruämmä se on. Tervehdin vain kiireesti, siinä kaikki.
Se on lihava ja sen tukka on rumasti värjätty.
Tytär on tanakka ja yhtä kova ellei kovempi juoruämmä, pavlovin koira myös kuin mutsinsakin.
On vaatinut kärsivällisyyttä kuunnella pavlovin koiria. Kärsivällisyyttä.
Toinen mahdollisuus on liikoset, jotka on alakerran naapureita (hakkaavat, ovat hakanneet jo vuoden lähes joka päivä ilmeisesti sängynpäätyä jollakin metalliesineellä. Epäilen, että molemmat ovat mielenterveyspotilaita, siltä on kovasti kuulostanut. En ole nähnyt heitä kuin kerran ja se oli heti muuton jälkeen, jolloin he tulivat venakon luota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
liikoset oli tässä asunnossa otettu alusta saakka seinä (katto) naapureina kiusaajiksi. sitä en tiedä mitä heille on maksettu tai millä lipuilla vai käteisenä.
talkkarimuija saatiin pihan Kuningattareksi ilmeisesti vasta vähän muuttoni jälkeen. Se kulki ovelta ovelle tekemässä käännytystyötä pientä mutta sisukasta oikeustiostelijaa vastaan.
Jos ei kysymys olisi ollut niin häikäilemättömästä ja häijystä 'työstä' olisin voinut nauraa heti alusta saakka. Meni yli puoli vuotta enne kuin opin nauramaan tälle apostolille.
Maananntai klo 12 Luuta-akka tuli aina ikkunan alle tai naaputitalon rappusiin . Useasti kuulin ja näin sen soittavan kännykällään, ennen kuin PELASTUSLAITOKSEN julkinen herjaus alkoi. Joskyus se oli turhautunut kun ei olliut saanutkaan viestiään perille, joku toimittaja ilmeisesti oli voittanut.
Kerran luuta-äämä hälytti palokunnan pihalle LÄTYN PAISTON TAKIa: viisi paloautoa miehistöineen, ambulanssi ja palopäällikkö pihassa_ LÄTYN PAISTON TAKIA.
Tästäkim CARMENiiro naljaili radiossa. *Tieto* ei ollut varmasti palokunnasta.
Tällöinkin Luuta-ämmä antoi ymmärtää, että minä olisin syyllinen. EI KAI LÄTYNPAISTOA tarvitse ilmoittaa taloyhtiölle?????????????????
Katsotaan sensuroidaanko vai manipuloidaanko vasta myöhemmin.